Mp3 Player

Başlatan ErsinErce, 09 Haziran 2004, 17:13:52

ErsinErce

Slm Arkadaşlar ufak cep için bir mp3 player yapmayı düşünüyorum malzemelerin br çoğunu temin ettim fakat 1.5 ile 5 volt arası çalışan 3.3 v çıkış veren bir Dc-Dc converter arıyorum aşağı yukarı 700 ma'lik bir akım sağlayan acaba bildiğiniz bir entegre var mı? internette araştırdım fakat çok büyük veya hiç yok. mmc kullanıyorum acaba kadıköy tarafında mmc soketi bulabilir miyim?

Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler

axanc

selam...

madem mp3 çalar yapacak malzemeleri temin ettin, bize de çalışma mantığını biraz anlatır mısın?  :)
Uzmanlık: Bilgisayar Müh. öğrenci Derleyici: PicBasic Pro Compiler Ver. 2.45 Program: Proteus 6.2.5 ve MCSP

epolat

gerçekten ilgi çekici.

Libertador

Hazir mp3 entegreleri bulunuyordu. Pic ile bu entegre kullanilarak yapilmis bir proje gormustum. Fakat entegrenin fiyati yuksekti. Umarim dusmustur. Bir de bellek olarak EEPROM bellek  mi kullaniyorsun?

Bu arada sorun icin:
LM3940 var.
http://www.ociw.edu/instrumentation/ccd/parts/LM3940.pdf
Umarim isine yarar.

yas

Selam LM7660 entegresine bir bak
Bu entegre uyguladığın pozitif polarmalı gerilimi çıkışında aynı potansiyelde negatif olarak çıkartıyor.
Örneğin girişe +5 volt bağladın çıkışta -5 volt oluşur. Dolayısı ile giriş ve çıkış arasında 10 voltluk bir potansiyel oluşur.
Kolay gelsin.