Pic ile farklı cihazlara data gönderme?? (RS232)

Başlatan since1990, 10 Eylül 2011, 21:32:47

since1990

Arkadaşlar pic18f4550 ile normal bir rs232 alışverişi yapabiliyorum. ÖRneğin yazıcıya yazı gönderebiliyorum veya başka bir pice data gönderebiliyorum. Pic te farklı 2 ayağıda rs232 için kullanabilirmiyiz? yani hangisini istersek ordan okuma yapalım. ama kesme falan gelecekse diğer picten gelecek. diğer porttan sadece yazıcıya data gidecek çok karmaşık değil yani.
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

since1990

İlginçtirki farklı pinleri xmit ve rcv olark tanımlayınca çalıştı s4 c5 yerine d2 d3 yapınca çalıştı... Kolay gelsin.
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

FEHMİ_ASM

Alıntı yapılan: since1990 - 10 Eylül 2011, 21:32:47
Pic te farklı 2 ayağıda rs232 için kullanabilirmiyiz?
Kullanamazsın. Ancak ihtiyacın varsa MSSP modülünü çevirici ile araya sokarsın.

Kapalı bir şekilde anlatmışsın ancak anladığım şu. Biri Slave olmak üzere elinde iki adet PIC var ve MASTER ile hem yazıcıya, hem de Slave cihaza USART'la erişmek istiyorsun.
   Denemişsin ve çalışmış, ancak; Master'ın haricindeki iki cihazın "aynı anda" çalışma sıklığı fazla ise problem yaşayabilirsin düşüncesindeyim. Çünkü USART veri protokolünde donanım adreslemesi multi seviyede değil. Bunun için I2C geliştirilmiş. Slave PIC için göndereceğin bir kod dizilimi, yazıcı için geçerli data olarak algılanabilir. 
Hz.Hamza'nın Belinde İki Kılıç Duruyor ! Attığı Her Adım Bir Kalbi Durduruyor ! Ey Hamza ! Gördüğün Hiçbir Şeyden Korkmazsın , Bu Doğru Ama Heybetini Gizli Tut , Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor !  İşte Hz.Ömer ve Hz.Ali , Biri Hattaboğlu , Biri Haydâr-ı Kerrar ! Ve Kolkola Ölümün Ağzına Giriyorlar !  Azrai