Gelen arama kısıtlama

Başlatan erkan614, 16 Eylül 2011, 00:31:53

erkan614

İyi günler
bazı numaraların beni aramasını istemiyorum turkcellde bu engelleme işlemini nasıl yapabilirim.

Kadir Can(16F84)

airforce

Sadece savcılık yoluyla numaranın sizi rahatsız etmemesini sağlayabiliyorsunuz diye biliyorum.

serdararikan

telefonlara neden bu özelliği koymazlar anlamam.çok zor bi iş değil.bir numara listesi olacak telefon o numaradan aranınca zil çalmayacak ve AÇ tuşuna basılsa bile o telefona cvp verilmeyecek hepsi bu.ama daha bunu yapan bir firma görmedim.

rf

PDA/smartphone tarzı işletim sistemli telefonlarda genelde dışarıdan yüklenen blacklist yazılımları sizin istediğiniz işi yerine getiriyor.
5-6 yıl önce windows mobile üzerinde kullanmıştım.
KOSGEB Girişimcilik Desteği Bilgi ve Paylaşım Platformu http://www.girisimcilikdestegi.com/

Murat Mert

S.A.
Eski 3210-3310 ve ericsson t10 gibi telefon zamanlarında Türkcell de ben yapıyordum arandığı zaman "aradığınız kişiye ulaşılamıyor.........." diye mesaj geliyordu. Aynı şeyi Avea nın ilk birleşmesi sırasında Avea hattında denemiştim. Karşıdaki telefonda şöyle bir ses " aradığınız kişi şu an sizinle görüşmekistemiyor.........." :( ) avea daki bu özelliği hemen iptal etmiştim :D
Uzun zamandır denemiyorum şimdi nasıl bilemiyorum.
mert07

t2

Telefonda özel zil tanımlanabiliyorsa istenmeyen numaralar için sessiz zil ayarlanabilir.
Filtre programıyla  rehberde gruplar oluşturup belli grubu engelleme veya sadece belli gruba izin verme diğerlerini engelleme mümküm oluyor.

EMG81

Alıntı yapılan: serdararikan - 16 Eylül 2011, 01:47:57
telefonlara neden bu özelliği koymazlar anlamam.çok zor bi iş değil.bir numara listesi olacak telefon o numaradan aranınca zil çalmayacak ve AÇ tuşuna basılsa bile o telefona cvp verilmeyecek hepsi bu.ama daha bunu yapan bir firma görmedim.

Çok önceden Samsung U600 kullanıyordum. Onda bu tarz bir engelleme vardı. Hatta bir kaç kişi için de kullanmıştım diye hatırlıyorum.

<Engellenen kişi arayınca telefonu düşer düşmez hemen telefon tarafından NO lanıyordu. Yani karşı taraf ne zaman ararsa arasın ona hep telefonum Meşgul çalıyordu.>

erkan614

uzun uğraşlar sonucu bende bulamadım en son turkcell'e şikayet maili attım umarım ilgilenirler.
ben android kullanıyorum osebepten blacklist yazılımı bulabilirimde sıkıntı babamın numarasında sanırım şu an kullandığı hat daha önce pekde namuslu olmayan birine aitti o sebepten 2 ayda bir sapıklar rahatsız edip duruyor.

Maxim

bu konuda bende biraz araştırma yaptım sonuç çıkmadı

bazı telefonlarda arayanı kısıtlama özelliği var ama istediğimiz şey o değil
yani biri aradımı onu meşgule düşürmek çözüm değil,
direk şu hoş sesi dinlemesi lazım "aradığınız numaraya ulaşılamıyor"

t2

Telefonun meşgule düşmesi sorun çıkarıyor. Arayan kişi, belki meşguliyeti bitmiştir diye tekrar tekrar arıyor.
Daha iyisi, telefonun otomatik açılıp "aradığınız numara kullanılmamaktadır" demesi. Bu yapılamıyorsa  çalıyor gibi görünüp aslında telefonun çalmaması.

EMG81

Alıntı yapılan: t2 - 16 Eylül 2011, 10:56:32
Telefonun meşgule düşmesi sorun çıkarıyor. Arayan kişi, belki meşguliyeti bitmiştir diye tekrar tekrar arıyor.

Arasın. Telefon ne çalıyor, nede telefona müdahale etme etmek zorunda kalıyorsun.. Fakat bunların hiç birisi kesin çözüm değil. Adam farklı bir no dan aradımı başkasıdır diyip açıyorsun, yada açmak zorunda kalıyorsun.

t2

Çözüm  şu: Sadece rehberde senin belirlediğin kişilere telefon çalacak. Başka kim ararsa çalmayacak

Kadir Can(16F84)

Maxim

ufak bir araştırma yaptım

bu iş için bütün programlar aynı şekilde çalışıyor
seçtiğiniz numaradan arama gelirse karşı tarafın telefonu kapatılıyor otomatik,çat diye yüzüne kapatmışsın gibi

bu şekilde android üzerinde çalışan programlar var, iphone falanda vardır kesin
yanlız son android sürümünde zaten bu olay standart olmuş
samsung galaxy s2 de backlist yani karaliste diye bir özellik var , numarayı karalisteye atıyorsun aynı işi görüyor
bunun için extra bir program yüklemeye gerek yok.

asıl istediğimiz şey için bir çözüm göremedim, aradığınız kişiye ulaşılamıyor veya bu numara kayıtlı değildir falandır gibi ...