Gelen arama kısıtlama

Başlatan erkan614, 16 Eylül 2011, 00:31:53

t2

Telefonu açması sorun değilse, telesekreter programına benzer ufak bir program bu işi görür.  No listede varsa  tel. çat açılacak "aradığınız numara kullanılmamaktadır deyip kapatacak. Tabi bu esnada mikrofon kapalı olup sadece wav dosyayı çalacak.

Sesi de orijinal şebekeden kaydedeceğiz aynısını okuyacak.

Saruman

Tabi bir de arayandan kontör kesildiğinde ( işin foyası ortaya çıktığında ) başınıza

gelecek durumlara hazır olmanız lazım.

RcALTIN

telefonu yanlış bir numaraya yönlendirirseniz sizi arayan kişilere direkt "yanlış bir numara çevirdiniz" veya kullanımda olmayan bir numaraya yönlendirirseniz yine sizi arayan kişilere direkt "bu numara kullanılmamaktadır" denilecektir; sorun bunu herkese yapacak olması... çözüm için operatör desteği gerekiyor, internet hizmetlerinde bir liste yapma(tüm rehberi oraya aktaracaksınız) imkanı olup, listede olmayanları şu nuramaraya yönlendir olayı varsa sorununuz çözülür herhalde...
KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !

Kadir Can(16F84)

Alıntı yapılan: silvercopper - 16 Eylül 2011, 12:44:33
Tabi bir de arayandan kontör kesildiğinde ( işin foyası ortaya çıktığında ) başınıza gelecek durumlara hazır olmanız lazım.
Hocam siz olayın böcüğünü( bug ) bulmuşsunuz. :)

MC_Skywalker

HTC nin android işletim sitemli telefonlarında rehber de kişi detayına girdiğinizde o kişiyi direk blok edebiliyorsunuz.

bu özelliği aktif ettiğin kişiden arama gelirse karşı tarafın telefonu kapatılıyor otomatik ve meşkul sinyali veriyor. Kendi telefonum HTC Desire HD modelinde denemek için kullandım. Bir arkadaşın Nokia N8 telefonunda yok ovi mağzadan black list programın kurduk  aktif ettiğin kişiden arama gelirse karşı tarafın telefonu kapatılıyor.

qeek

benim bildiğim bi karaliste olayı var ama onda seni aradığını bile göstermiyo yüzüne kapatıyor telefonu sen fark bile etmiyosun buna bi bak derim

Maxim

Alıntı yapılan: Maxim - 16 Eylül 2011, 11:25:46
ufak bir araştırma yaptım

bu iş için bütün programlar aynı şekilde çalışıyor
seçtiğiniz numaradan arama gelirse karşı tarafın telefonu kapatılıyor otomatik,çat diye yüzüne kapatmışsın gibi

bu şekilde android üzerinde çalışan programlar var, iphone falanda vardır kesin

yanlız son android sürümünde zaten bu olay standart olmuş
samsung galaxy s2 de backlist yani karaliste diye bir özellik var , numarayı karalisteye atıyorsun aynı işi görüyor
bunun için extra bir program yüklemeye gerek yok.

asıl istediğimiz şey için bir çözüm göremedim, aradığınız kişiye ulaşılamıyor veya bu numara kayıtlı değildir falandır gibi ...

blacklist olayını bir önceki sayfada söyledim
telefona özel birşey değil sanırım, androidin son sürümünde standart geliyor, en azından bende öyle "samsung"

muhittin_kaplan