Devre elemanı montajlarken kartı tutabilecek böyle bir ürün?

Başlatan Elektroemre, 21 Eylül 2011, 22:57:03

Elektroemre

Selamlar,

Aşağıda resmini verdiğim, kart montajı yapılırken kartı sabit tutmaya yarayan böyle bir ürünü gören duyan var mı?
Nerede bulabiliriz?

frkcn

Sanırım kocaelidesin baumaxx a bak orada krokodil ağızlı mercekli bir tutacak var ben görmüştüm

tıpkı bunun gibi

Bugün ömrümün geride kalan son günü...

Elektroemre

Cevaplar için teşekkür ediyorum arkadaşlar.
Diğer tür krokodilli tutacaklar bence çok sağlam tutmuyor o yüzden böyle sağlam birşey arayışı içersindeyim.

Elektroemre

Hocam sezon başladı, başımı kaşıyacak vakit yok.
Mekanik işlerin ameleliğinide hiç sevmiyorum. Hazır çözüm lazım bana :)
Şekildeki gibi karta açı verip kullanabileceğim sapasağlam haazır bir yapı lazım bana.

picmanya

pcb malzemeleri dizilir. kart lehimlenecek yüzeyi üste gelecek şekilde çevrilir. malzemelerin geri çıkıp düşmemesi sağlanır.
3-4 kg. ağırlığında kalıplık temiz lamalardan ikisi arasına kart hafifçe baskı yapılarak sıkıştırılır. ve sol elde 5 kanal fluxlu lehim
sağ elde havya, başlanır kart lehimlenmeye. az adetli ve protatip kartlarda ben kartı böyle sabitlerim. yankeski pense pompa klevye maus modem bardak vesaire hafif geleceğinden kartı sabitlemede iyi tercih olmaz lehim verriken kart başlar gezmeye belki Sultan Ahmet ve Topkapı Aarayına doğruda gider. pazartesi günleri Ayasofya ya gitmesin kapalı oluyormuş.

o mengene kartın sağını solunu çevirmede avantajlı gibi duruyor ama kartı söküp takma süresi benim yönteme göre daha uzundur diye düşünüyorum.

adetli trogh hole malzeme dizgisini 5 cm. köpük üzeri yapmak iyi oluyor.

resimlerdeki mengene tamir ve protatip için iyi olabilir.

aykut54

Böyle bir projeyi kendi imkanlarıyla deneyen oldumu?

Not:@Elektroemre hocam senin fanlı ve 4 kenarında kıskaçlı hoş tasarım halen gözümün önünden gitmiyor:)

mcan

http://213.232.26.37/ing/urun/pdfler/peace/17.pdf?phpMyAdmin=nK8PBLwAN3OM5c-%2CJWgzn2LjJG1

Yildirimda varmis.

Evlenmek de çözüm olabilir,iki el fazladan geliyor çocukda varsa el sayısı arttırılabilir.

Elektroemre

Valla Aykut güzel bi tasarım ama stabilitece problemleri var biraz :)

Hocam evlilik şuan biraz uzakta :)
Yıldırım elektroniğin normal şubesini bulup bir uğrarım bakalım.

sezgin05

QElektroemre: Bahsettiğiniz ürün WELLER-ESF130   pcb tutucu.Bir arkadaşım 1 yıl önce Yıldırımdan 75 tl. aldı.Pahalı gibi ama çok faydalı bir araç.

Elektroemre