rs232 veri göndermeme rağmen kesme işlemini gerçekleştiriyor.

Başlatan since1990, 26 Eylül 2011, 21:27:20

since1990

#include  <16f877A.h>
#fuses XT,NOWDT,NOPROTECT,PUT,BROWNOUT,NOLVP
#use delay(clock=4000000)
#use rs232(baud=9600, xmit=PIN_C6, rcv=PIN_C7)
int veri=0;

#int_rda
void rs232_kesme()
{
veri=getc();
output_toggle(pin_A1);
}

void main(void)
{
set_tris_a(0x00);

enable_interrupts(INT_RDA);  
enable_interrupts(global);

while (1)
{

putc(1);

delay_ms(100);

if (veri)
output_high(pin_a0);
else
output_low(pin_a0);
veri=0;
delay_ms(500);

}
}

Yukarıdaki kodu 16f877A ya atıyorum A1 deki ledi toggle yapıyor. ve A0 daki ledi yakıyor. aynı programı 18f4550 ye atınca "headeri değiştirip" o çalışması gerektiği gibi çalışıyor. Sizce neden böyle saçma bir şey oluyor. C6 ve C7 deki kabloları bağlamıyorum bile. Ama A1 yanıp sönüyor 555 gibi :D
(Bu arada işlemciyi yeni aldım. 16f877A)
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

Erol YILMAZ

ne yaptığını tam olarak anlamıyorum ama boşta kalan pin anten gibi davranıp her türlü değeri alabilir.
Bu durumda kesme ile UART çalışıyor sanırsın, O pini (RX) pinini şaseye veya + ya çek. 

since1990

Şuanda elimde var olan işlemcileri test ediyorum 10 15 tane 16f877A 18f4550 452 flan var. Çalışıp çalışmayanı ayırıyorum... Test programı yani
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

since1990

Bu arada:
HOcam vay bee... Aralarında 2 dilim bread boardlık mesafe var neredeyse 20 cm nasıl olabilir ayağı toprağa bağlayınca düzeldi. Fakat havadan diğer işlemciye 1 nasıl gidiyor ki? Mümkün mü yaa.. :D

Elektroemre

Giriş empadansı yüksek, rahatlıkla 1 değerini görebilir.

-Hasan-

Alıntı yapılan: Allegrone yaptığını tam olarak anlamıyorum ama boşta kalan pin anten gibi davranıp her türlü değeri alabilir.
Bu durumda kesme ile UART çalışıyor sanırsın, O pini (RX) pinini şaseye veya + ya çek.

https://www.picproje.org/index.php/topic,34936.0.html

Hocam + ' ya çekmek daha mantıklı galiba.

since1990

Değer yargılarımı değiştirdiniz arkadaşlar... Çok teşekkürler... Toprağa çekmeyi düşünmüştüm ama yok artık demiştim daha neler....

Erol YILMAZ

since1990

Deneme yanılmayla öğrenen bir beynim var. aynı salınımı 18f4550 de yapsaydı tamam diyecektim. Ama sadece 877ler yapınca sigorta ayralrıyla ilgili falan diye düşündüm... Ama evet yeniyim ... :D