MCB1700 boardı üzerindeki tft ekran ile ilgili uygulama örneği

Başlatan yamak, 27 Eylül 2011, 13:15:09

yamak

Merhaba arkadaşlar, elinde mcb1700 board ının üzerindeki tft ekran için örnek uygulaması olan var mı? Bendeki örenk uygulamayı yüklüyorum ama tft ekranda bi değişikli olmuyo. Ekranın bozulup bozulmadığını test etmek için eğer elinde çalışan bi uygulama olan varsa hex kodunu payşabilir mi?

ErsinErce

C:\Keil\ARM\Boards\Keil\MCB1700\LCD_Blinky de bulunan örneğin derlenmiş hali;

http://www.4shared.com/file/bvB4PiU-/LCD_Blinky.html

yamak

Bu kitin ekranını kullanamamam deli etti beni. Bi ara heralde bozuldu diye bıraktım. Param olunca yeni bi ekran alırım öyle denerim dedim. Şimdi biraz daha kurcaladım. Elimdeki bu ekran için hazırlanmış kütüphaneye baktım LCD_CS pininin P4.29 . pin olduğu yazıyo ama elimdeki kitin şematiğinde lcd_cs pininin p0.22 olduğu yazıyo. Bu kitten elinde olan varsa
böyle bi sorunla karşılaşıp karşılaşmadıklarını söyleyebilirler mi? Kullandığım kit aşağıdaki linktenin aynısı. Orjinali olmayınca böyle sorunlar oluyo işte
http://www.ebay.com/itm/ARM-NXP-LPC1768-Cortex-development-board-JLINK-On-board-/120640315350?pt=BI_Electrical_Equipment_Tools&hash=item1c16b91fd6

ErsinErce

hocam elinizdeki kit MCB1700 değil ki,
o kaynakları bunda denerseniz bu tarz sorunlar yaşamanız normal, satın aldığınız kişi size bir cd göndermiş olması lazım
onun içinde uygulamalar mevcuttur ve ya netten aynı boardları bulup örnek kodlarını indirebileceğiniz bir link arayabilirsiniz
ya da aldığınız kişi ile irtibata geçin size tekrar kodları göndersin

MC_Skywalker

Bu kit MCB1700 den çok farklı. Land Roverdiye geçiyor.  ofise yeni geldim işlerimi halledeyim Örnek kodları upload ederim.

kart ilk geldiğ gün jumper lerin konumunu ve ULINK ile kullanmayı çözmem 2 saatimi almıştı. :)

Ben daha LCD yi göremedim. Adamın elinde LCD yok muş önce kartı gönderdi şimdi LCD göndermesini bekliyorum.

--------
CD sindeki örnekleri rarlayıp yükledim.
http://hotfile.com/dl/137642348/7640587/NXP_LPC1768_landrover_board.rar.html

yamak

Alıntı yapılan: ErsinErce - 16 Aralık 2011, 04:13:10
hocam elinizdeki kit MCB1700 değil ki,
o kaynakları bunda denerseniz bu tarz sorunlar yaşamanız normal, satın aldığınız kişi size bir cd göndermiş olması lazım
onun içinde uygulamalar mevcuttur ve ya netten aynı boardları bulup örnek kodlarını indirebileceğiniz bir link arayabilirsiniz
ya da aldığınız kişi ile irtibata geçin size tekrar kodları göndersin
Hocam zaten kendi gönderdiklerini kullanıyorum ama böyle bi sorun var. Bi uygulama dosyasında  GLCD için 3 farklı kütüphane dosyası var kütüphaneleri inceledim. İki tanesi birbirinin aynısı bunlar gpio ları kullanarak haberleşiyo bi tanesi de SPI ile. SPI ile olan da lcd_cs pini p4.29 olarak tanıtılmış diğerlerin p0.22. şematikte yazan da p0.22 bugün bikaç deneme daha yapacam eğer yine olmazsa glcd bozulmuştur heralde.Lİnki göndermeniz iyi oldu ben de arıyodum böyle bişey karşılaştırma yapmak için

haydarpasamikro

Mikro Dünyası.Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mikrodenetleyici Atl. Şefi

toprak6834

arkadaşlar ben bu kitte bi türlü resim gösteremedim lcd de yapan arkadaş varsa anlatabilirmi özellikle resmi dönüştürme kısmını