Güncel Yüksek Kaliteli Ses Ampli Entegreleri

Başlatan Elektroemre, 01 Ekim 2011, 09:35:28

z

Bir entegrenin icindeki transistoru ayrik transistorden daha kalitesiz yapan nedir?

Amplifikator ciplerine laf etmek icin oncelikle referans mikrofonla ortami dinleyip elektriksel ses sinyali ile akustik ses sinyalini karsilastiracak duzenege sahip olmak lazim. Tabiki referans kabinlere de.

Pembe gurultuyle ugrastinizmi?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Elektroemre

Cevaplar için teşekkür ediyorum arkadaşlar.

Kafamdaki yapıyı anlatayım;
Ses Kaynağı; Maalesef analog ses kaynağı kullanma şansım yok. VS1053 ile FLAC player yapacağım. FLAC son kullanıcıya ulaşan üst düzey kayıpsız sıkıştırılmış ses formatlarından biri.
Ton Kontrol Katı; VS1053'ün dahili ton ve ses kontrol katı var. Tek yapmam gereken yazılımla kontrol etmek.
Sürücü Katı; VS1053'ün dahili DAC'ı ve ses çıkışı var. Esas ampliyi direkt sürebileceğini düşünüyorum. Olmazsa harici DAC ve pre-ampli katı yapılabilir.
Besleme; Ses kaynağı çok az enerji harcayacağı için bataryalı yapacağım, böyle beslemeden kaynaklanan gürültüleri minimuma indirmiş olacağım. Esas ampli için ise dediğimi gibi trafo + özel kapasiteler ve gerekli filtreler.
Ampli ve hoparlör; Açıkçası çok uğraşmak istemediğimden transistörlü vs istemiyorum. Eli-yüzü düzgün bir entegre işimi görecek. Tavsiyelerinizi not aldım, araştıracağım.

H@S@N

eli yüzü düzgün bi entegre istyorsan lm serisi entegreleri araşdır. avantaj olarak stklarda olmayan kısa devre koruması ve stk kdr temız sesleri vardır.
satılık STM32F4-Discovery kit...