kaliteli smd direnç ve kondansatör

Başlatan volkii, 10 Ekim 2011, 11:20:11

volkii

arkadaşlar merhaba,
direnç kondansatör diyip geçmek istemiyorum zamanında çok iş açmışlardır benim başıma. gerçekten kaliteli,ileride başımı ağrıtmıyacak  0603-0805 kılıfta %1 tolere 100ohm-1Mohm aralığında direnç ve yine 0603-0805 kılıfta 5pf - 100nf değerlerinde çeşitli yine düşük tolereli kondansatörlere ihtiyacım vardır. üretimde tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum.
Saygılarımla

Erol YILMAZ

volkii

hiç duymadım hocam. ben samsung vishay araştırırken bu kafa karıştırdı şimdi:)

picmanya

smd direnç ve kondansatör yönünden verdiğiniz değerler aralığında ve kılıfda sıkıntı yok.
İstanbul Karaköyde bunu gördüm. Sorun tolerasların çok düşük olmasında ve belirtmediğiniz kompanentlerin sıcaklıkla değerinin değişmesi katsayılarında.
örneğin smd dirençlerde %5 tolere standartdır. tam bilmiyorum ama, bazı çok giden değerlerde %1 de sorun olmayabilir. burda sıkıntı, sıcaklık değerinde olacaktır.
seramik kapasiteler ise normalde %10 toleranslıdır. (normalde kompanent çalışmazken ölçümlerde bu tolerans hep düşük değer yönündedir.) seramik kapsitenin daha düşük toleranslısı varmı bilmiyorum. ama hazırda olması zordur diye düşünüyorum.

sizin istediğiniz malzemeler özele girer. ve adetli alınacak olduktan sonra temini kolay ve ucuz olur diye düşünüyorum.