RF PIC ile çalışan varmıdır?

Başlatan OG, 12 Ekim 2011, 15:48:13

OG

RFPIC12F675 kullanmayı düşünüyorum. Tecrübeli olan varmıdır? Danışmak isterim.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Pyrodigy

Alıntı yapılan: OG - 12 Ekim 2011, 15:48:13
Merhaba OG Hocam
Bu rf pic ile hiç çalışmadım ancak bu pic ile ilgili Antrak gazetesinin 79.sayısından başlayarak 80.,81.,82. ve 83. sayılarında Barbaros AŞUROĞLU nun yazdığı 5 farklı makalesini incelemenizi tavsiye ederim.
Saygılar
Persistance is the name of the game in this business....

Pyrodigy

Alıntı yapılan: OG - 12 Ekim 2011, 15:48:13
Hocam bu PIC ile ilgili araştırmalarınızda bir gelişme varmı acaba? Nacizane edindiğiniz bilgileri paylaşırsanız memnun olurum.
Saygılar.

OG

Yok, malzemenin yüzünü bile görmedim. Olduğu gibi bıraktım.

Pyrodigy

Alıntı yapılan: OG - 11 Şubat 2012, 11:59:39
Yok, malzemenin yüzünü bile görmedim. Olduğu gibi bıraktım.
Hocam peki kısa mesafe basit alıcı verici modül (MCU lu veya MCUsuz) tavsiyeniz varmıdır? Minimum maliyet ile garaj kumandası tasarlamayı düşünüyorum. Nereden başlamamı önerirsiniz, RFPIC umudumu yitirdim:)
Saygılarımla

OG

Her şeyden önce malzemede bulunabilirlik önemli. O sebeple biz piyasadaki standart TX RX üniteleri kullanıyoruz. RFPIC12F675'in yalnızca TX olduğunu da unutmamak gerek.

Pyrodigy

Alıntı yapılan: OG - 11 Şubat 2012, 12:39:15
Her şeyden önce malzemede bulunabilirlik önemli. O sebeple biz piyasadaki standart TX RX üniteleri kullanıyoruz. RFPIC12F675'in yalnızca TX olduğunu da unutmamak gerek.
Haklısınız hocam. Piyasada 1 USD civarı satılan alıcı- verici modüller rahatlıkla bulunabiliyor ancak onun yerine IC şeklinde bir modül + MCU ile çalışmak maliyeti az da olsa artırsa bile kendi Alıcı-Verici modülümüzü imal etmek okadar kolay olucak gibi, aynı zamanda 2 entegre ile oluşacak devre boyutuda bir okadar küçülecek.
Microchip'in MRF49XA RF Transreceivers modülünü inceliyorum. Fiyatı web sitelerinde 1.7 usd yazsada çindeki terarikçilerden yarı fiyatına bulunabilir.İlave basit 10 I/O olan bir MCU ile rahatça çalışıcak gibi gözüküyor.