CORTEX M-4 Discovery Kit DEKONT LİSTESİ

Başlatan Saruman, 12 Ekim 2011, 21:39:46

gambit1244

bu işin fena karaborsası olucak sanırım kit sayısı 450 ye gidiyor nerdeyse :D
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

kasif

8. güncellemeye göre yanlış saymadıysam 444 adet kit alınıyor. Tedarikçi bu kadar ürünü hemen getiremeyebilir, kargoda biraz daha bekleyebiliriz diye düşünüyorum.

Ayrıca acaba pazarlık yaparken(yani 6,5 $ a getirirken) herhangi bir üst sınır varmıydı. Sonra tedarikçi "ben 50-100 ürün için düşünüyordum bu kadar rakamda zarar ederim" demesin.

muhendisbey

Klasik mantik, tedarikciye ne kadar fazla adet verirsen fiyati duser. Neden? Cunku getirtme ucreti denilen birsey var bu bolusulur. Tipki 10 tane kit alanin da 4.5 tl kargo odemesi gibi.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Andromeda

Her üye için alım sayısı 2 ile sınırlanmalı idi.....
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Mucit23

Alıntı yapılan: elek - 19 Ekim 2011, 09:57:18
Her üye için alım sayısı 2 ile sınırlanmalı idi.....

Neden öyle birşeye gerek duydun???

t2

"Sonradan talep artacak ürün karaborsaya düşecek, elinde olanlar fahiş fiyattan satacak" düşüncesiyle olabilir. Fakat ben bu arkadaşların öyle bir niyete sahip olacaklarını sanmıyorum hepsi efendi adamlardır. Ayrıca öyle bir talep olacağına da ihtimal vermiyorum.  Çünkü kit çok güzel olsa da bunu kullanabilmek için mesai gerekiyor. Anlamak gerekiyor.  Bu da ha deyince olmaz. okul projesi gibi veya başka bir zorunluluk olması gerek. Keyfinden bununla uğraşacak  insan az çıkar.

Mucit23

Kit çok ucuza geldi bununla birlikte C bilen bilmeyen, hatta belki daha önce pic ile uğraşmamış olanlar bile aldı. Şu Mantık oluştu. "Şuna bakın nekadar ucuz şukadar kişi alıyor Bende alayım belki ileride lazım olur kullanırım" Gibi düşünceler ortaya çıktı. ;D Yanlışmıyım ::) ::)

t2

Bunu gerçekten kullanacak proje geliştirecek abiler almaya başlayınca diğerlerine de motivasyon olmuştur. Bunlar boş iş yapmaz mutlaka bir bildikleri var.

Cetinal

açıkcası karaborsaya düşme gibi bir durum pek olmaz..   sonrasında  biz zaten LPc1768 kullanıyoruz bu çip daha canavar geldi bize :D    o yüzden 4 tane denemelik alıyoruz :D 

ama bu kadar talep olacagınıda pek zannetmezdim  bilmeyenin alması da iyi birşey en aızndan kurcalarken bu işin temelini de öğrenir ...

yakında bu aldığımız çipe uyarlı  linux de çıkartırlar :D

MC_Skywalker

Lpc1768 ile başladım kedi başıma pek ilerleyemedim. Bu kit ve bunalmış ustadın ders notları ile ilerleyeceğimi düşünüyorum.

Birsonraki hedefim mutlaka CortexA9 a geçmek. çünkü gerçekleştirmek istediğim proje için gerekli

MSC Q7-NT2 http://www.msc-ge.com/en/produkte/com/moduls/overview/6100-www.html düşündüğüm kit çift çekirdekli olması biraz lüks gibi ama içinde OS olacak bir çalışma yapmayı planlıyorum.

papsukkal

Alıntı yapılan: Mucit23 - 19 Ekim 2011, 11:18:27
Kit çok ucuza geldi bununla birlikte C bilen bilmeyen, hatta belki daha önce pic ile uğraşmamış olanlar bile aldı. Şu Mantık oluştu. "Şuna bakın nekadar ucuz şukadar kişi alıyor Bende alayım belki ileride lazım olur kullanırım" Gibi düşünceler ortaya çıktı. ;D Yanlışmıyım ::) ::)

bilimsel öneriler ne der bilmiyorum ama bana göre katılımcıların yüzde 20 si bile bu kartı ve arm yi öğrenip kendi başına birşeyler başarsa eğitim amacına ulaşmış sayarım

sonuçta ucuz olduğu için kart talebinde bulunanlar da çıkacak, değişik sebeplerle dersleri takip edemeyenler de çıkacak, dersleri takip edip sıkılanlar da çıkacak, dersleri takip edip altyapısı yeterli olmadığı için yetişemeyenler de çıkacak.

sonuç: kalan sağlar bizimdir

papsukkal

silvercooper hocam dekontu mail ile gönderdim (sıkıntılı bir süreç ile). inşallah size ulaşmıştır zira işlemin başarısız olması ihtimalini var

kck87

arm'ye cortex m3 ile başlayım diyordum ki m4 çıkmış  :) ve böyle uygun fiyatlı kit görünce m4 den girmeye karar verdim ve 10 adet sipariş verdim(fazla mal göz çıkarmaz felsefesi :) ) dekontu ilgili maile gönderdim umarım ulaşmıştır.
Ayrıca bu organizasyonu hazırlayanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederim.
 nickim'in terör örgütünün kck yapılanması ile alakası yoktur. bazı arkadaşlarımdan butarzda duyumlar aldım.

muhendisbey

silvercopper hocam galiba baya yoğun, kişisel mesaj ve e posta gönderdim ancak şu ana kadar geri dönüş alamadım :S
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

seco06

Alıntı yapılan: kasif - 19 Ekim 2011, 09:18:36
1-8. güncellemeye göre yanlış saymadıysam 444 adet kit alınıyor. Tedarikçi bu kadar ürünü hemen getiremeyebilir, kargoda biraz daha bekleyebiliriz diye düşünüyorum.

2-Ayrıca acaba pazarlık yaparken(yani 6,5 $ a getirirken) herhangi bir üst sınır varmıydı. Sonra tedarikçi "ben 50-100 ürün için düşünüyordum bu kadar rakamda zarar ederim" demesin.

1. söylediğin mantıklı olabilir. ARROW dan buna cevap alınabilir.
2. söylediğine ise ben katılmıyorum. Firmalar ürettikleri işlemcileri tanıtabilmek ve müşteri çoğunluğu sağlayabilmek için bu tip fiyat uygulamaları yapabilir. Düşünsene PIC piyasada kullanan ve bilen ne kadar çok. Yahudi mantığı kazancın büyük bir bölümünü reklama yatırmaktır. Pazarın büyük kısmına hakim olabilmek.