STM32F407 Cortex M4 şamataları

Başlatan bunalmis, 16 Ekim 2011, 17:14:50

gambit1244

burada gostereyim abiler :D
osuruktan b=0 b=1 b=2 yazdım denemek için bu satırları atlıyor ama goründüğü gibi b değeri oylece kalıyor
ama aynı şeyi  yukardıdaki "i" için yaptıgımda saydıgını gordüm!!
i de olan şey burdaki "b" de neden olmadı?
yada diğer registerlarda
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

z

Degiskeni global, statik yada volatile yapmayi deneyin.

int b;

b=1;
b=2;
b=3;

Gibi satirlar derleyici tarafindan kadirilip atilir ya b=3 birakilir ya da eger b hic bir yerde kullanilmiyorsa b yokmus gibi derlenir. Bu nedenle b yi gozleyemiyorsunuz.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

-Hasan-

omereliusuk

kitlerden eline ulaşan var mı?

zabun92

elektronik 10'a ayrılır; 01. analog 10. dijital  :))

mcan

DENEME_M3.axf: Error: L6982E: AT section clean-main.o(.ARM.__AT_0x40011000) with base 0x40011000 limit 0x4001101c overlaps address range with AT section clean-main.o(.ARM.__AT_0x4001100C) with base 0x4001100c limit 0x40011010.
Bu uyariyi nasil gideririm.
Uyariyi gideremedim . Bilmek istedigim adresi ayni olan 2 degiskeni nasil tanimlariz?
Örneğin GPIOC nin 0.numaralı pinini bir bit field içinde tanımlıyoruz. geri kalan pinlerini başka bir bit field içinde tanımlamak istiyoruz. Struct ların adresleri aynı olmalı ancak yukarıdakı hatayı veriyor....

ARM Development Studio 5 icin ,anaktar, lisanz , kurek, seriyel ... elinde olan var mi ?

myhalici

Burada bir emek var, bir uğraşı var.
Nazik olun beyler, ana karnında öğrenmediniz sizde, öğrenenlere engel olmayın.
Konu sahibine saygı gösterin biraz, gösteremiyorsanız gidin bilmem kaç alandaki projelerinize odaklanın, işe yarayın, işi engellemeyin.

Son olarak hocam, anlatımlarınız çok güzel, kartlar bizlere ulaştığında umarım bir üst vitese alıp devam edersiniz. Takipçiniziz.

ErsinErce

Gelecek kit bilgisayara takıldığında Keil'in içindeki ST link driverini benim gibi kabul ettiremeyen olursa
http://www.st.com/internet/evalboard/product/251168.jsp adresinde Design Support başlığı altındaki ST-LINK/V2 USB driver for Windows 7, Vista and XP
driverını indirerek çalışır hale getirebilirler.

Saruman

Bende internal command error veriyor,çözemedim gitti.Bazen de No ST Link Detected uyarısı veriyor.

bilal0052

arkadaşlar benim bir sorum olacak ben bu çipi bir projede kullanmak istiyorum yazdığım programı çipe nasıl atacam picdeki gibi programlayıcı mı kullanmak gerekiyor

MC_Skywalker

Alıntı yapılan: bilal0052 - 07 Aralık 2011, 19:59:08
arkadaşlar benim bir sorum olacak ben bu çipi bir projede kullanmak istiyorum yazdığım programı çipe nasıl atacam picdeki gibi programlayıcı mı kullanmak gerekiyor

devrende seri port ile kullanmak için ISP kuracaksın yada chipin JTAG/SWD uçlarını sokete çıkartıp  J-LINK, S-LINK ve ya ULINK ile programlayacaksın.

bilal0052

board üzerindeki çıkışı kullanarak başka çiplerimi programlıyoruz yoksa o çıkışı kullanarak board üzerindeki çipimi programlıyoruz birde usb boot loader kullanarak program yükleyebilirmiyiz

z

Discovery kartında jumperlar var. Bunlara dokunmazsan Discovery kartında bulunan çipi programlıyoruz.

Bu jumperların konumunu değiştirirsen ve  kartın bir kenarında boşta duran SWD pinlerine birer kablo lehimler bu kabloları da kendi tasarladığın devrendeki işlemcinin SWD pinlerine bağlarsan artık kendi işlemcini programlar hale gelirsin.

bilal0052

peki hocam usb boot loader ile çipe program yükleyebilirmiyiz

z

Bu konuda bilgim yok. Fakat Rehber dokumaninda soyle bir aciklama var.

Embedded bootloader

The embedded bootloader mode is used to reprogram the Flash memory using one of the
following serial interfaces:
● USART1(PA9/PA10)
● USART3(PB10/11 and PC10/11)
● CAN2(PB5/13)
● USB OTG FS(PA11/12) in Device mode (DFU: device firmware upgrade).

The USART peripherals operate at the internal 16 MHz oscillator (HSI) frequency, while the
CAN and USB OTG FS require an external clock (HSE) multiple of 1 MHz (ranging from 4 to
26 MHz).

The embedded bootloader code is located in system memory. It is programmed by ST
during production. For additional information, refer to application note AN2606.

AN2606 asagida. Okumak lazim. PC tarafinda nasil bir yazilim gerekiyor vs bakmak lazim.

http://www.st.com/internet/com/TECHNICAL_RESOURCES/TECHNICAL_LITERATURE/APPLICATION_NOTE/CD00167594.pdf

AN3156 da asagida.

http://www.st.com/internet/com/TECHNICAL_RESOURCES/TECHNICAL_LITERATURE/APPLICATION_NOTE/CD00264379.pdf