TEA6360

Başlatan ByTEK, 17 Ekim 2011, 15:48:21

ByTEK

Merhaba arkadaşlar malzemelerimi kurcalarken elimde 2 adet TEA6360 olduğunu gördüm ne biçimde geldiğini bilmiyorum STEREO EQUALIZER entegresiymiş. Lakin Pek uğraşmam ama meraktan dolayı araştırdığımda I2c protokoli olduğunu gördüm (15-16.bacaklar) dijital olarak mı kontrol ediliyor Kullanan arkadaşlar Varmı acaba ? Bunun dışında uygulama olarak nasıl değerlendirebilirim ? Teşekkür ederim..

ByTEK

Pek Kullanan Yok Sanırım.. Çöpe mi atsam :)

Kolay gelsin..

Saruman

Çok güzel, evet dijital olarak kontrol ediliyor.

GENERAL DESCRIPTION
The 5-band stereo equalizer is an i2c-bus controlled tone
processor
for application in car radio sets, TV sets and
music centres. It offers the possibility of sound control as
well as equalization of sound pressure behaviour of
different rooms or loudspeakers, especially in cars.

FEATURES
• Monolithic integrated 5-band stereo equalizer circuit
• Five filters for each channel
• Centre frequency, bandwidth and maximum boost/cut
defined by external components
Choise for variable or constant Q-factor via I2C software
• Defeat mode
• All stages are DC-coupled
I2C-bus control for all functions
• Two different modul addresses programmable

Kanallardaki filtrelerde kullanılan yükselteçlerin kazançları ( Q-factor) i2c bus aracılığıyla ayarlanıyormuş.

Bununla bir gitar için ayarları hafızada saklanabilir,daha sonra dijital olarak değiştirilebilir ekolayzır efekt pedalı yapabilirsin.Satarsın da.

ByTEK

pic ile daha önce kullanmıştım.. Değerlendirilmeye değer bir entegre ise uğraşayım yoksa zaman kaybetmeyelim :)

M_B

Alıntı yapılan: 3L3CTRO - 18 Ekim 2011, 11:41:04
pic ile daha önce kullanmıştım.. Değerlendirilmeye değer bir entegre ise uğraşayım yoksa zaman kaybetmeyelim :)
Hobi amaclı kullanılabilir. 

Basit bir ses sisteminizin ekolayzer kısmı yoktur ona bağlayarak pic le kontrol edebilirsiniz. 
Yani boş zaman değerlendirmek icin kullanılabilir.

İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: M_B - 18 Ekim 2011, 11:49:52
Hobi amaclı kullanılabilir. 

Basit bir ses sisteminizin ekolayzer kısmı yoktur ona bağlayarak pic le kontrol edebilirsiniz. 
Yani boş zaman değerlendirmek icin kullanılabilir.

Aynen, bir kitap okumak gibi ...

ByTEK

Teşekkür ediyorum ilginiz için.. Artık Boş Zaman değerlendirmesi olarak Düşünmeliyim.. Birde Elimde bir tane PT2257 var bunu kullanabilirim.. Ama datasheetinde pic ile kontrol için hangi türden veri göndermem gerektiği veya nasıl tür veri alacağım belirtilmemiş.. Yada benim bilgim eksi bu konuda da aydınlatırsanız çok memnun olurum.. Teşekkürler..

http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/PrincetonTechnologyCorporation/mXrqxxu.pdf

M_B

İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

ByTEK

Benim bulduğum dökümanda aradıklarım yoktu sizinkinde istediğim herşey var teşekkür ederim..