Set-Reset

Başlatan yambaxx, 21 Ekim 2011, 15:54:42

yambaxx

merhaba,
Sayın ete bir şey sormak istiyordum,
Kod hangi programla yazılmıştı ben koda müdahale ettikten sonra derleyemediğim için soruyorum bunu.
Hangi program bana lazım bu kodu derleyip hex e dönüştürebilmem için.

Saygılarımla,
iyi çalışmalar...

Maxim

ete ustanın programı picbasic tir

ete

Pic Basic Pro demek daha doğru olacaktır. Yada kısa yazılış şekli ile PBP ile derlenmiştir.

Ete
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

yambaxx

geç cevap için kusuruma bakmayın,
çok teşekkür ederim.

iyi çalışmalar...

yambaxx

Merhaba,
bir sorum daha olacaktı,
sisteme ilk enerjiyi verdiğim anda tüm çıkışlar her seferinde ve sürekli olarak 1 geliyor,
ben başlangıçta hepsi sıfır olarak başlasın istiyorum,
bunun için,

....
....
....
TRISA=255
TRISB=0
PORTB=0
CMCON=7
....
....
....

code da görüldüğü üzere trisb=0 ile cmcon=7 arasına,portb=0 ı ekledim ama sonuç alamadım,
ne yapmalıyım...

Saygılarımla
iyi çalışmalar...

yambaxx

Merhaba,
Bu başlangıçta tüm çıkışların öntanımlı "sıfır" olarak  başlaması için tüm satırların arasına sırayla,
PORTB=0'ı koydum ama bir sonuç alamadım yardımcı olabilecek kimse var mı acaba?...

Saygılarımla,
İyi çalışmalar

justice_for_all

cmcon u trisb nin ustunde tanımlayıp bidaha denermisiniz
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

yambaxx

ne yazık ki bir sonuç alamadım :(

justice_for_all

b portuna neler baglı peki?
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

yambaxx

justice_for_all

pic olarak ne kullandin peki yani olmasi gerek peki isis demi deniyosun yoksa gercek ortamdami

yambaxx

16f628a gerçek ortam...

valla ne yazık ki olmadı :(

justice_for_all

b portunda sadece direnc ve led mi var hocam simdi

yambaxx

evet 5v geldiğinde dirençler ledi sürüyorlar onlarda yanıyor...
neden başka bir şey olsaydı değişir miydi ki?

justice_for_all

buton filan varmi diye sordum da peki proteusda denedin mi devreyi programin onun haricinde dogru calisiyomu peki ?