Kuantum Manyetik Ray Sistemi [HD]

Başlatan mert3162, 24 Ekim 2011, 11:32:47

mert3162

merhaba arkadaslar daha önce gördünüzmü bilmiyorum ama şöyle bir şeyle karşılastım bu japonyada kullanılan temassız rayların üstünde giden hızlı trenlerin teknolojisimi yoksa daha farklı bir teknolojimi çeşitli madenlerin manyetik yüzeyleri itme sebebiyle mıknatısın üstünde havada duran altın şeklinde deneyler görmüştüm ancak bu bir seviye daha üstü bir durum

http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150371573654734

ve

http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150371772019734

ikincisi daha ilgimi cekti şu şekilde bir süre güç verildikten sonra salınım ile gidebilen araçlar üretilemezmi dersiniz.Örneğin tüm yollara burdaki zemindeki malzemeleden kapladık aracı bu rayların üzerine oturttuk diyelim bir 100 w bir elektromıknatıs ilede yön ve fren sistemini kontrol etsek nasıl olur ?
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

mozkan87

Süperiletken malzemelerin manyetik alan içindeki hareketi. O nedenle hep malzemeler sıvı azot sıcaklığında yada daha düşük sıcaklıklarda iken yapılabiliyor. Oda sıcaklığına (27santigrat derece) geldiği zaman süperiletkenlik özelliği kayboluyor bu maddelerin.

Kabil ATICI

Süper iletken malzemelerin yüksek sıcaklıkta kullanılan tipleride var ama şu an için oda sıcaklığında verimli kullanılabilen malzeme yok.

Maglev olarak tanımlanan araçların hepsinde süper iletken kullanılmıyor. Hem ray üzerinde hem de araç üzerindeki elektromıknatıs kontrolu bir şekilde besleniyor. Ama bu işler biraz ingilizcesi levitator denilen bir arac işin temelini oluşturuyor. Elektromıknatıs malzemeye göre (yükseklik konumuna göre) kontrolu ile konumu sabitleniyor. hareketli sistemlerde aynı zamanda harekte sağlanıyor.
ambar7

sigmoid

ben face kullanmıyorum. youtube linki varsa gönderirmisin.

desman

hocaların bahsetiği gibi mutlak sıfıra yakın sıcaklıklarda maddelerin dirençleri düşüyor.
Buradada vatandaşlar bundan yararlanarak yapmışlar.Ama adam çıplak elle nasıl dokunuyor anlamadım :-\
A freshman at YTU

mert3162

|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

Kabil ATICI

Sanırım soğutucu malzeme kuru buz. (deneyde kullanılan malzeme)seramik malzelerden biri olabilir)deneyi küçük boyutlarda yapmak başka büyük boyutlarda grçekleştirmek başka.
ambar7