röle (relay)

Başlatan sadosan83, 27 Ekim 2011, 13:20:47

sadosan83

Arkadaşlar 5v tetikleme ile 220v geçirebilecek max 10 Ampere dayanabilecek küçük ebatlarda röle önerinizi yazarmısınz ? ben netten araştırmama rağmen bulamadım.

tayyar

do ru kan sto re de mevcut röle çeşitlerinden bakabilirsin. 50 kuruşa istediğin özelliklerde mevcut.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

fahri-

kaliteli bir röle arıyorsan schrack röle var. Bankalar caddesinde Menevşe han da 2. katta sadece schrack röle satan bir yer. Biraz pahalıdır normal rölelerden.

sadosan83

cevaplar için tşkler , fakat istediğim modeli, kodu gibi bilgiler.
ayrıca paralel port üzerinden bu röleyi kullanmak istiyorum böyle bir devre için ötnek birşeyler varmı elinizde ?

rf

KOSGEB Girişimcilik Desteği Bilgi ve Paylaşım Platformu http://www.girisimcilikdestegi.com/

sadosan83

tşkler rf , istediğim tam olarak  5v ile sürülen 220v luk röle kullanacağım için röle tarafında eksik kompanet kullanmak istemiyorum. 
aslında paralel port çıkış tarafı ve bağlantılarımla ilgili bir sorunum yok bana tam olarak röle tarafının kısmı gerekiyor. Örneğin rölenin hangi bacaklarına neler bağlanacak ve röle tarafının devresi (diyotuyla direnciyle) , sanırım kullanacağım rölede 5 bacaklı olacak.