Iphone çıkışlarını pic yardımıyla kumanda etmek yardım (ücretli olabilir)

Başlatan halidimran, 01 Kasım 2011, 16:52:54

halidimran

Merhaba arkadaşlar.
benim bir projem var ama henüz bir arpa boyu ilerleyemedim. iphone çıkışlarını pic (veya başka hangi yöntemle olursa) kullanarak iphone içendeki müzikleri otomatik çalma ve ileri-geri tuşu, ses ayarı yapma devresine acil ihtiyacım var. önerilerinizi bekliyorum. ücretli de olabilir... teşekkürler.

since1990

2 fikir verebilirim. Üzerinde araştırmadan çok fazla birşey söyleyemem.
1.) BLuetooth haberleşmesi üzerine birazcık biliyorsan bluetoothlu kulaklılar var ben almıştım bluetoothtan şarkı değiştiriyorr ses açıyor kapatıyor voice overi destekliyor. Üstelik 50 liraya almıştım. yani bluetoothdan yapabilirsin.
2.) İphone 3gs serisi ile verdiği kulaklılarda ses açma ses kısma durdur devam ettir ve birsonraki parçaya geçebiliyorsun aynızaman voice overda var tabiki. ve btüm bunları bir pin ile ypaıyor. Muhtemelen 1 de ortak. Sen 1 tane dandik kulaklık alıp yada orjinal bakacaksın ki o 4. pine nasıl bir işaret geliyor ki iphone 1 pinden 3 farklı buton okuyor?
dediğim gibi fikir :D KOlay gelsin.
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

halidimran

Ersin erce kardeşim sana bu orjinal fikrinden dolayı teşekkür etmek istiyorum. benim hiç aklıma gelmemişti. İphone microcontroller ile kontrolü aratayım google da diye... bir bakacağım inşaallah bir sonuç alırım.

ErsinErce

espriyi anlamışsın ama linki kontrol etmemişsin anlaşılan, işe yarar şeyler var sen bir daha bir bak istersen  ;)

erhanmete

Alıntı yapılan: ErsinErce - 01 Kasım 2011, 22:24:24
espriyi anlamışsın ama linki kontrol etmemişsin anlaşılan, işe yarar şeyler var sen bir daha bir bak istersen  ;)

o ilk çıkan sayfa bunu yapmak çokmu zordu yazan, nasıl ayarlıyoruz onu süper birşey bence :)

ErsinErce

malesef ayarlama yok erhan, google da üst sıradaymış zaten o yüzden direk o sayfa çıkıyor

Murat Mert

S.A.
iphone değil ama androidli sistemler için robitshop ta bir malzeme görmüştüm.
mert07

Murat Mert

mert07

ByTEK

Alıntı yapılan: erhanmete - 02 Kasım 2011, 08:32:25
o ilk çıkan sayfa bunu yapmak çokmu zordu yazan, nasıl ayarlıyoruz onu süper birşey bence :)

Konu ile alakalı değil Kusura bakmayın.. Erhan sanırım bunu demek İstedin..

http: //lmgtfy.com/?q={Aramak istediğin Kelimeyi yaz}

Örnek :

http://lmgtfy.com/?q=picproje.org

ipek

Atmel bana ay kadar uzak bu verilen C kodunu fuse map ile üyelerden biri derleyip verebilirse

yapmak isterdim i pod nano almıştım ekranını görmek kabil değil. :)