18F4550 Usb için Kafayı Yemek Üzereyim...

Başlatan ertan2002, 05 Kasım 2011, 02:59:04

ertan2002

Selam arkdaşlar,

haftalardır bunun için araştırmalar yapıyorum, öyle ki hindistanlı ve taylandlı elemanlarla bile tanıştım :D Ama hala kafama yatmayan şeyler var..

Sadece basit bir şekilde bir ledi yakıp söndürmek istiyorum C# programı ile..  Bununla ilgili bir örnek göremedim. Ya simulatör çalışmadı ya pic firmware kodları verilmemiş ya da bşka türlü sorunlar...

Bu konuda bu tarz bir çalışmsı olan yada yol gösterecek arkadaşlar olursa çok büyük dertten kurtulacağım..  Olayın ucundan biraz halledebilsem gerisini getireceğim ama başlayamadım ki.. Kendime basit bir test devresi kurayım dedim, ona soruyorum şöyle bi eksik var bu çalışmz, buna soruyorum şöyle bişey var o olmz.. var olan devreleri bile yapamadım...

Türkçe siteleri bırakın bir sürü ingilizce site dolaştım ama ordan da birşeyler çıkaramadım.. ön yargı oluştu artık   :D
Bu konuda küçük de olsa katkınızı bekliyorum..

teşekkürler

kantirici

sitede @Digimensch in konusu var orada aradıgını bulabilirsin.

LukeSkywalker

Digimensch isimli üyenin konusunda herşey mevcut..

justice_for_all

microchipin sitesinde application library war onu bulup indrin istdgnz herseyi bulabilirsnz ama C18 diliyle yazılı hepsi
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

ertan2002

https://www.picproje.org/index.php/topic,31390.msg222422.html#msg222422

bu konudaki devreyi daha önce denedim proteusda ama usb bağlanıyor diye kalıyor.. driveri flan yükledim ama nafile.. neyse artık malzemeleri alıp board kuracağım .. inşallah çalışır :)

@justice_for_all, c18 yerine ccs c de olması benim için daha iyi olur ..ccs c yi öğrenmeye çalışıyorum tam anlamıyla..

cevaplar için teşekkürler

Karahan

kardeş elimde c# ile yapılmış örnek var çalışır durumda; ancak rapid yada diğer paylaşım sitelerine link vs. nasıl verilir hiç bilmiyorum...tarif edersen ccs ile ilgili elimde örnek mevcut, yollayabilirim.

Karahan

https://320volt.com/pic18f4550-ile-usb-haberlesme-kullanimi/

bu link te  aradığın örnek mevcut vede çalışıyor ancak ben C# kodlarını değiştirmeye çalışmıştım ve çeşitli hatalar ile karşılaştım ve canım sıkılıp PC tarafını delphi7 "JEDI usb component kullandım"ile yazdım o şekilde kullanıyorum ve şu anda sorunsuz çalışıyor.Devrenin pic kısmı ccs ile hazırlanmış ...kolay ve anlaşılır kodlar...dediğim gibi dosyadaki C# kodlarında değişiklik yapmazsan uygulama sorunsuz çalışıyor"beni fıtık ediyor zaten bu C# karalamak gibi olmasında...belkide ben beceremedim fikirlere saygı duyarım..." fakat uygulamayı pazarlamayı düşünüyorsan pc tarafını tekrar hazırlamak zorunda kalabilirsin. Ayrıca kafayı yemene gerek yok kolay bir proje...Hayırlı Bayramlar...

ertan2002

selam,

ilgin için teşekkürler,ikinci mesajında verdiğin linkteki program c++ ile yazılmış.. ben uygulamayı parayla satmayacağım, bitirme projesi ve baya da kapsamlı birşey.. ben daha ilk kısmını aşamadım :)  elindeki kodları bana yollayabilirsen sevinirim..

www.multiupload.com dan sadece dosyanı seçip (sıkıştırılmış dosya şeklinde olması lazım herşeyin) upload edebilirsin veya linki verebilirsin..
ekstra olarak da msn kullanıyor musun bilmiyorum, email adresini ekledim..  sana özel mesaj ile de msn/email adresimi yolluyorum..oradan da gönderebilirsin

teşekkürler

Digimensch

Dostum sana baska Forumdanda vermistim buradanda sunayim.
https://rapidshare.com/files/2805737805/USB_ile_LED_YAK_SONDUR.rar

Bu Projede USB üzerinden pic 18f4550 ye bagli ledi , yine C# ile yazdigim Programla yakip söndürebiliyorsun.
kolay gelsin

ertan2002

evet hocam dediğin şeyi aldım, test devresi olarak onu yapacağım :) çok faydası oldu.. ancak bayram vesilesiyle malzeme alma imkanım yok şuan :)

Karahan

ertan, zaten elimdeki örnek linkini verdiğim proje ile aynı...msn kullanmıyorum. Ayrıca bootloader kullanmana gerek yok istersen onu kullanmadan da herhangi bir pic yükleyici ile hex dosyasını pic'e yazabilirsin; bootloader sök-tak işlerinden kurtulmak için kullanılan bir program. Eğer benden delphi7 kodlarını istiyorsan onları veremem ama internette onunla ilgili de birçok örnek mevcut.

ertan2002

yok hocam delphiye gerek yok, arkadaşın yolladığı proje yetti teşekkürler :) bayram sonrası malzemeleri alıp başlayacağım inşallah ve ondan sonra da gerisi gelecek :)
teşekkürler

xxlxxl

delphi ilee usb den led yakmak ve bunalra istinaden otomasyonalr yazdım en kısa zamanda paylaşırım

xxlxxl

güzel bir uygulama herkese ve yeni başlayanalra özellikle usb hid üzerine kod yapımıdır