Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

CCS C 4.124 sürüm hatalımı

Başlatan mcan, 12 Kasım 2011, 20:55:21

mcan

Merhaba bu sürümü kullanan varmı bana sanki hatalı gibi geldi,çünki eskiden yazdığım ve çalıştığını bildiğim dosyaları derliyorum garip garip çalışıyorlar.
En basiti lcd ve printf yi çalıştıramadım.
CCS C nin en stabil diye söylenen v3.249 müydü neydi bir sürümü var ,elinde stabil çalışan sürümü olan varmı?

Murat Mert

S.A.
Bende pek sevmedim karışık gibi
4,114 çok hoşuma gitmişti birde4,120 2 versiyonu
mert07

mcan

Derledigimiz dosyanin hangi versiyon ile derlendigini nereden gorebiliriz?

-Hasan-

Sağ üst köşedeki soru işaretine tıklayıp, About ' a tıklarsanız, hangi versiyonu kullandığınızı görebilirsiniz.

mcan

Delenmis dosyanin yani hex dosyasinin hangi versiyonla derlendigini gorebiliyormuyuz? Ne zaman derlendigini gorebiliyoruz , peki hangi derleyici ile derlendigini gorebiliyormuyuz.

fahri-

hex code dosyasında göremiyorsun.

mcan

JKramer

.lst uzantılı dosya. Tabii ki bu dosya, derleyici parametrelerinden "lst uzantılı dosya üretme" seçeneği işaretliyse orada olmayacaktır.

mcan

Eski surumleri nerden buluruz? 4.024 gibi eski 2008 yilina ait olanlari nerden indirebiliriz.

mcan

Derlemeye çalıştığım programımı eski sürüm bulup derledim( sürüm 4.057) .Şu an sorunsuz çalışıyor .Aynı kaynak kodu 4.124 ,4.120,4.110 ile derlediğimde hep aynı problemi yaşadım. Float ile işlem yaptığımda pic sapıtıyor, hata üreten kesimi ayırıp burada paylaşacağım.Belki derleyicinin belli bir sürümünde bir yenilik eklendi ve eski yazdığım  kod artık uyumlu değil, yada gerçekden bu derleyiciler sorunlu.