Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

STM32F4 kitleri hakkında

Başlatan Erol YILMAZ, 12 Kasım 2011, 23:46:30

myhalici

1-2 adet alacaklara öncelik tanınmalı kanımca.
Bazı arkadaşlar her ne kadar kargo bölüşmek için çoklu istemiş olsada, bence doğru olan bu.

Allegro hocam, hepsini sen teslim alıp mı kargolayacaksın?

Andromeda

Problem yok, yüksek sipariş verenler ilk başta bir iki tane alacaklar....
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

-Hasan-

Alıntı yapılan: yamak - 23 Kasım 2011, 17:48:28
Ben de 13 kit sipariş vermiştim ama 8 kişi ortak alıyoduk bu nasıl olacak 5 tanesi de bölümden hocaya aitti :(

Evet bizde aynı durumdayız. mert07 hocamıza gelecek olan 6 tane kiti cyclone ve ben paylaşacaktık.  Ne olacak bakalım? :)

Andromeda

Bu şekilde başa çıkılmaz...
düşük fiyatlı sınırlı sayıda kiti, arkadaş listeye bakacak ve ona göre dağıtacak....
en düşük istekten başlayarak...

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Ahmed Han

Benim fikrim şudur;

Meğer ki Arrow böyle bir problem çıkardı bize, burada tek suçlu Arrow'dur. Bu olumsuzluktan oluşan zararın kart siparişi veren herkes tarafından ortaklaşa karşılanması gerekir. Yani, zararı (fazladan ödenecek olan parayı) sadece çok kart alacak kişilerin üzerine yıkmayalım. Farkı hepimiz ortaklaşa ödeyelim.

Bir tane kart için ödenecek olan fark f$ ise, n tane kart alan kişi n.f$ daha para göndersin. Fazla para ödemek istemeyen, anlaşmayı bozmak isteyen kişilere ise (n.f - EFT ücreti)$ kadar para geri iade edilsin.

Ben 2 tane kart siparişi vermiştim. Benim dediğim gibi olursa ben kar değil zarar edeceğim. Ama adil olan çözümün bu şekilde olduğuna inanıyorum. Yine de sizler ne düşünürsünüz bilemem; ortaklaşa bir karar almak en iyisidir.

muhittin_kaplan

Şu an Fark Yok @Ahmed Han.
Sadece 6.5usd ye sadece 300 adet kart alınabiliniyor. bu 300 nasıl belirlenir bilemem.

malpaslan1979

ahmet han bey size katılmıyorum. tüm arkadaşların durumu iyi değil ben kendim için örnek vermem gerekirse şu an işsizim bunun yanında örneğin öğrenci arkadaşlar da var. yani durumum şu an için iyi değil diye neden bu imkandan faydalanmayayım yada ekstradan bir ödeme yapayım! yukarıda yazılmış zaten birden fazla ürün isteyen arkadaşlar için cazip bir teklif yapılacakmış.

iyildirim

Ben de 4 adet istemiştim. Öncesine zaten kendime ait kit siparişini ayrıca vermiştim. 6.5USD yi duyan arkadaşlar da istediler. Ne kadar kullanacaklar bilmiyorum ama.

Önerim;
1 veya 2 kit herkesin hakkı olsun.  Buna karşı çıkabilecek arkadaşlar da olabilir. Ki bu durumda Yani fiyat farkı herkese paylaştırılırsa Kit fiyatının herkes için 1/3 oranında artması gerekir.  Ki birim kit fiyatı 8.67  usd gibi olur.  ( (6.5*300+12.5*150)/450 ) Ancak EFT ücretleri vs. gibi şeylerden dolayı bu artış aslında daha fazla olacaktır. 2 usd lik farkı göndermek için artı 2 usd daha eft ücreti olarak karşılanacak.
1 Kite bile karar verirken 2 kere düşünen arkadaşlar olduğunu da biliyorum. Ve hakları baki olmalı diye düşünüyorum.

Zaten fazlasını alabilecekler fiyat düştüğünde adet leri güncellediler.

300 kitten 1 veya 2  çarpı kişi sayısını düşelim. Ki yaklaşık 150 kişi var. Kişi başına 1 kit için 150 adet kit , 1 ve 2 kit için de  265 adet kit yapıyor.   (115*2 + 35)

Benim hesabıma göre toplam 449 kit şiparişi var.  Eksik olan kit sayısını da 12.5 USD den tamamlayıp, fazla maliyeti bölüşelim.   

Bu durumda Eksik kalan kısım için kit birim fiyatı 2 adede kadar kit 6.5 usd den verilirse, eksik kalan kısım için 10.14 USD gibi bir bir birim fiyat çıkar. Belki bu arada bu fiyat farkını karşilamak istemeyen arkadaşlarda olacaktır.

Bu Kitin farnell de satış fiyatı 11.5 EUR gibi. Sadece STM32F4 chipin fiyat aralığı da 11-18 eur.  Ki kit üzerindeki aktifler bile 12.5 usd ye alınamaz.

Ben kendi adıma 12.5-13 usd + KDV fiyatla bu kiti almayı avantajlı buluyorum.  Ki 10.14 usd lik maliyet çok daha avantajlı.. 
Ve daha da önemli si adil görünüyor.

Mucit23

Hibe Formuna katılan arkadaşlar olmuştu. O şekilde toplanan paralar ile durumu iyi olmayanların eksikleri tamamlanır.

muhittin_kaplan

örneğin ben
3 Adet istedim 2adedi 6,5 usd den
1 adedi 10,5 den mi demek isteniyor ?

iyildirim

2 adedi 6.5, 1 adedi de 10.5 usd den..   Ortalaması 7.84

Tabii ortalama rakam  çok adetli sipariş verenler için 10.5 ' e kadar yükselecek..

malpaslan1979

Alıntı yapılan: Allegro - 23 Kasım 2011, 16:33:42
güzel bir noktaya değindin.

Mevcut durumda,
Gelecek kit sayımız : 300
Toplam istenen sayı:  459

Bütün taleplerin 1 ve 2 adede kadar olanların hepsi karşılanacak,

3 adet ve üstü olan arkadaşlara makul bir teklifte bulunacağız.

Niyazi bey, kit dağıtımı konusunda ben yardımcı olacağım.

Düzenlemeyi yapan değerli allegro ama onun dışında herkes kendine göre bazı fikirler ifade ediyor. kafam karışmaya başladı çok seslilik de bir yere kadar. kakafoni dedikleri bu olsa gerek...

pisayisi

Niyazi bey siparişi kesinleştirmişsiniz teşekkürler ederiz. arkadaşların katkıda bulunacağı projelerin picproje.com da yayınlanabilmesinin yanında, mcu-turkey.com üzerinden de paylaşılması için de gereken katkıyı göstermek isteriz.

kitlerin paylaşımı konusunda ise 1 ve 2 adetin üstünde alanlar için ortalama fiyatın birşekilde dengelenmesi gerektiğini düşünüyorum. sonuçta siteden  talepte bulunmayıp şifaen istekte bulunan arkadaşlarımız adına da kit talebinde bulunduğumuzun unutulmaması gerekir.
Murat

Erol YILMAZ

5 tane kit sipariş ettim ama bu 3 kişinindi veya benzeri durumda olan arkadaşlar bunu bildirebilir mi ?

muhittin_kaplan

3 tane istedim 2 si benim 1 i arkadaşındı.