rfid okuyucunun etrafındaki kartları okuması ile ilgili...

Başlatan remzi, 14 Kasım 2011, 09:22:45

remzi

Diyelimki elimizde bir adet rfid reader var ve 10 tane rfid kart reader'ın okuyabileği mesafede duruyor. bu 10tane kartın hepsinin numaralarını okuyabiliyormuyuz? Bu iş nasıl yapılıyor? Daha önce bu konu hakkında çalışan varsa tecrübelerinden yararlanmak istiyorum...
İyi çalışmalar...

Mucit23

Erhan YILMAZ

Birde fazla kartı okutunca çakışma oluyor hiç bir kart algılanmıyor. 125 khz rfid kartlar ile denemiştim. Ayrıca iettlerde de başıma geldi aynı olay.

remzi

Benim şöyle bir problemim var. Benim bir ürünüm var ve ben bu ürüne rfid etiket takmak istiyorum. Daha sonra alıcam elime rfid reader'ı dükkanın içinde gezerken bütün etiketlerin numarasını okumak istiyorum. Daha sonra stoğumu kontrol edicem. Ama rfid reader'ı çalıştırdığım zaman bütün etiketlere enerji gidecek ve hepsi aynı anda bilgi göndermeye başlayacak. Bunun yerine şöyle bir rfid etiket bulunabilirmi? Daha önce belki yapılmıştır. rfid reader'dan diyecemki 1 nolu etiket burdamısın. cevap gelirse tamam diyecem 1 nolu etiket burda gelmezse yok. sonra 2. sonra 3. ama 1. etiketi sorunca 3. ben burdayım demiyecek. Böyle birşey varmı biliyormusunuz...