Wireless rs485

Başlatan GreeN, 21 Kasım 2011, 11:54:35

GreeN

Kablosuz rs485 ihtiyacı hasıl oldu. (Yaklaşık 30 metre kadar mesafe için ) kullanan oldu mu?  Tecrübeleriniz nelerdir.

PC'ye 4 adet cihazı bağlayacaz , veri çift yönlü olacak  bunu karşılıklı 2 cihazla halledebilirmiyiz.?
Terörü Lanetliyoruz.

iyildirim

Zigbee (802.15.4) modüllere de bakmanızı önereceğim.

Bunun dışındaki çözümlerde preamble vs. adresleme yönetimi, modüllerin aynı anda konuşmamasını sağlamak gibi şeyler gerekir.

Zigbee ile modüllerin ID lerini ve bir modülü coordinator atayıp, toplam 5 modül ile  PC nizi 4 farklı cihazla konuşturabilirsiniz.  Detayları protokol halleder.

Okan AKÇA

kablosuz rf 485 modüller piyasada mevcuttur.

GreeN

bunun gibi birşey arıyordum.
Terörü Lanetliyoruz.

Pyrodigy

Alıntı yapılan: GreeN - 21 Kasım 2011, 15:35:03
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Ben bu tarz uygulamalarda digi nin zigbee 802.15.4 protokollü modüllerinin kullanıyorum datasheet ine bakarsan AT Komut modunda DIO7 Configuration registerini RS485 Tx Enable High set yaptığında 12.pin otomatik olarak Tx enable pini yani DE/RE ye bağlayabilirsin.Böylelikle herhangi farklı bir IC ye veya arayüze ihtiyaç kalmadan full duplex çalışabilirsin.
Not: Bu modüller 3.3 v ile çalışıyor o yüzden tx/rx çıkışlarına level shifter koyman lazım..vs vs
Eğer bu modüllerle çalışacaksan takıldığın yerde msj gönder el atarım zira 4-5 yıldır bu modüllerle yatıp kalkıyorum:)
Persistance is the name of the game in this business....

Murat Mert

Alıntı yapılan: GreeN - 21 Kasım 2011, 15:35:03
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

S.A.
Rf modüller modbus protokollümü çalışacak?
mert07

Salih