Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

CCS C yi HEXe çevirme

Başlatan samurayziya, 27 Kasım 2011, 08:32:47

samurayziya

ilk programımı yazdım ama proteusda denemek için hex dosyasına çeviremedim?bildiğiniz link varmı bu işlem için?
F9 ile complie yaptım ama hex dosyasını bulamadım.

samurayziya

Ben bi kaynak buldum.Akşam deneyecem bakalım olacak mı?

http://www.edaboard.com/thread129581.html

skara1214

yazdığınız kodu ccs progrmıyla derlediğinizde hex dosyası oluşmadımı?tam anlayamadım konuyu eğer bunda sıkıntı yaşıyorsanız yollayın kodu ben derleyim hexini yollayım
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

nuriozdas

Alıntı yapılan: samurayziya - 27 Kasım 2011, 08:32:47

Kodlarda yazım hatası olabilir mi? hiç hata almadınız mı?

samurayziya

Ben ilk defa ccs c de koz yazdım.Nasıl hexe çevireceğimi bilmiyorum.Complie diyorum bi sorun çıkmıyo ama ortada hex dosyası yok.Kodlar yalış olamaz.Çünkü çok kısa ve kitaptaki kodlar.

modernherakles

epeydir kullanmadım ccs yi ama ya sizin önceden yükleme esnasında belirttiğiniz bir dizine veya default olarak windows/prog files/ccs nin orada oluşturduğunuz projenin ismindeki klasör altında hex uzantılı dosyayı çıkarmış olması lazım diğer 5-6 dosya ile beraber.
If we hear, we forget; if we see, we remember; if we do, we understand – Confucius

tekosis

eğer yazdığınız kodlarda hata yok ise hex dosyanız derlendikten sonra programınızın kayıtlı olduğu klasörde oluşturuluyor. bendeki versiyonda önce diyelim a programı üzerinde çalışıyorum sonra da a programını kapatmadan b programını açıp derlemeye kalkarsam b derleniyormuş gibi görünsede a programını derliyor. ondan dolayı böyle bir durum varsa yeni kodunuzu derleyeceğiniz zaman programı kapatıp açın. bunlara rağmen yine de hex oluşmuyorsa büyük ihtimalle kodlarınız hatalıdır. çalışma sayfanızın altında error uyarısı varsa kodlarınız hatalı demektir. programı paylaşırsanız eminim yardımcı olunur.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

vitruvius

Alıntı yapılan: samurayziya - 27 Kasım 2011, 08:32:47
ilk programımı yazdım ama proteusda denemek için hex dosyasına çeviremedim?bildiğiniz link varmı bu işlem için?

Proje oluştururken programı yüklediğiniz dosyaya değil de başka yerde ,masaüstü v.b. , oluşturduğunuz dosyaya kaydetmeyi deneyin.

qeek

eğer dosya oluşturuyorsa uzantıların açık olup olmadığına bak beni ilk çalışmalarımda 30 dakika uğraştırmıştı  ;D

samurayziya

Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.Dosya masaüstündeydi.Klasöre aldım düzeldi.