Röle seçimi

Başlatan Seferi, 03 Aralık 2011, 05:24:21

Seferi

İyi günler. Sulama yapmak için dalgıç pompa kullanıyoruz ve bende bu pompayı günün belli saatinde çalışması için pic ile kontrol etmek istiyorum ama pic i bu sisteme nasıl bağlarım? Biraz araştırdım, röle kullan diyenler var ama genelde röle kullan diyenler evde fırını açmak için veya buna benzer şekilde kullanmışlar. Şimdi bu pompanın elektrik saati var ve bu sistemi oraya bağlamam gerek, eğer bende röle kullanacaksam nasıl birşey olabilir. Bu konuda aydınlatılmaya ihtiyacım var. Yanlış bir şey yapıp sakata gelmekten korkuyorum, bu işi bilenler nasıl bağlandığını da anlatabilirlerse çok memnun olurum. yardımlarınızı bekliyorum.

Maxim

böyle birşey için picli bir devre yapıp uğraşmanın anlamı yok .

röle demişler ama devamını getirmemişler sanırım
onların dedikleri akıllı röle falandır heralde telemeqaniue zelio serisi falan ..

neyse bence en mantıklı yapılacak iş şu
20 -25 TL gibi bir fiyata zaman saati alınır ve programlanır
çıkışına dalgıç pompa takılır bu pompa tek faz heralde ?

googleda aratın "dijital zaman saati" diye
haftanın 7 günü ve günün istediğiniz saatine, istediğiniz süre aç kapa yaptırabilirsiniz

mozkan87

Tek faz olmasada sorun yok uygun bir şekilde kontaktöre bağlayınca sorunsuz çalışıyor. Bir elektrikçiye 20-30 tl civarı yaptırabilirsiniz, yada kontaktör bağlamayı biliyorsanız kendinizde alıp yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Okan AKÇA

ekmek kazanmakta zorlaştı...