MPX4115 BASINC SENSÖRÜ KULLANIMI LÜTFEN YARDIM

Başlatan husam685, 25 Aralık 2011, 00:29:18

husam685

selam arkadaşlar ben basınc sensörü ile ilgili bi devre yapacam fakat nette arastırmalarıma göre hep ilk 3 bacak kullanılmış diğer 4-5-6 bacaklar kullanılmamış sebebi nedir. acıklaya bilirmisiniz rica etsem eger sırf 3 bacak kullanılıyorsa diger 4-5-6 bacak ne işe yarıyor MPX serilerinde  :o
[IMG]http://img89.imageshack.us/img89/9407/devrenn7.th.jpg[/img]

husam685

gerek kalmadı arkadaşlar buldum ilk 3 bacak +5v giriş cıkışlar ve gnd diger kalan 3 bacak ise basınc sensörüne dahili eleman baglamak için miş :D

mozkan87

Hocam datasheette açıkça 4,5,6 için dışarıdan herhangi bir şeye bağlamayın demişler. Yani bu uçları bata bırakın demişler yanlışlık olmasın. Kolay gelsin.

husam685

husam685

usta o zaman birsey daha soracam bu sefer mpx5050 ile ilgili ondada

NOT: Pins 4, 5, ve 6 iç
aygıt bağlantıları. Takmayın
dış devre ya da zemin. pin 1
kurşun çentik olduğunu kaydetti.

bu yazıo ama sensörde iki tane algılayıcı var bu iki algılayıcı ikisi basıncı algılayıp birbiriyle karsılaştırıp referansımı dısarı veriyor o zaman

mozkan87

Hocam ben bu cihazları hiç kullanmadım az önce datasheet'e bakarak söyledim. Siz galiba goole translate kullanarak bakıyorsunuz. Ama çok farklı sonuçlar çıkıyor dikkat edin. Bu cihaz içinde aynı şekilde 4,5,6 için hiç bir yere bağlamayın demiş ve 1 numaralı pinin üzerinde bir çentiğin bulunduğu belirtilmiş. (Aynı ibare MPX4115 içinde var)

CaFFeiNe

mpx4115
1 nolu pin üzerinde çentik var, 4-5-6 nolu pinler boş bırakılacak, herhangi bir yere bağlanmayacak

mpx5050d
o da 4115 ile aynı