16F877 den 18F4620'e geçiş sorunu

Başlatan okreg, 28 Aralık 2011, 08:59:58

okreg

Merhaba

GLCD kullandığım bir projem var.
İlk önce ana ekran geliyor. ana ekranda seçenekler var.
buton kontrolü yaparak seçeneklerin seçimini sağlıyorum. sonrasında ilgili butona göre program ilgili satırlara atlayarak işlem yapıyor

bu süreç 877'de sorunsuz çalışıyor ama,

4620'de ana ekran geliyor butona basıyorum ilgili satıra atlıyor ve ana ekrana geri dönüyor

sorunu anlayamadım
yardımlarınızı rica ederim

Not: ticari bir proje olduğundan kodu paylaşamıyorum

FEHMİ_ASM

Sigorta ayarlarınızı 4620 için yapılandırıyor musunuz? Özellikle Osilatör değerini?
Hz.Hamza'nın Belinde İki Kılıç Duruyor ! Attığı Her Adım Bir Kalbi Durduruyor ! Ey Hamza ! Gördüğün Hiçbir Şeyden Korkmazsın , Bu Doğru Ama Heybetini Gizli Tut , Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor !  İşte Hz.Ömer ve Hz.Ali , Biri Hattaboğlu , Biri Haydâr-ı Kerrar ! Ve Kolkola Ölümün Ağzına Giriyorlar !  Azrai

okreg

Device = 18F4620
XTAL = 20

ALL_DIGITAL = True   ' Set PORTA and PORTE to all digital
Declare GLCD_CS_INVERT =1
WARNINGS = OFF   

bunlar dışında ayar yapmıyorum (Proton IDE kullanıyorum)   

Murat Mert

Alıntı yapılan: FEHMİ_ASM - 28 Aralık 2011, 09:41:53
Sigorta ayarlarınızı 4620 için yapılandırıyor musunuz? Özellikle Osilatör değerini?

Mutlaka config leri yapmalısınız

Alıntı yapılan: okreg - 28 Aralık 2011, 08:59:58
Merhaba

GLCD kullandığım bir projem var.
İlk önce ana ekran geliyor. ana ekranda seçenekler var.
buton kontrolü yaparak seçeneklerin seçimini sağlıyorum. sonrasında ilgili butona göre program ilgili satırlara atlayarak işlem yapıyor

bu süreç 877'de sorunsuz çalışıyor ama,

4620'de ana ekran geliyor butona basıyorum ilgili satıra atlıyor ve ana ekrana geri dönüyor

sorunu anlayamadım
yardımlarınızı rica ederim

Not: ticari bir proje olduğundan kodu paylaşamıyorum

Ha derseniz ki ayarlar aynı olsun 877 18f karşılığı 18f452 dir. 877 ile hemen hemen aynıdır.
mert07

The Gariban

EEPROM da tuttuğunuz menü değerleri varmı?

okreg

evet var.
zeten aynı kod 877 de sorunsuz çalışıyor

The Gariban

İnternette 2 PIC arasında fark olarak EEPROM adreslerinde fark var gibi bişeyler okumuştum onun için sordum

FEHMİ_ASM

Proton bilmiyorum. Simülasyon için osilatör test'ini aşağıdaki linke yönlenerek yapabilirsiniz.

https://www.picproje.org/index.php/topic,34672.msg260086.html#msg260086
Hz.Hamza'nın Belinde İki Kılıç Duruyor ! Attığı Her Adım Bir Kalbi Durduruyor ! Ey Hamza ! Gördüğün Hiçbir Şeyden Korkmazsın , Bu Doğru Ama Heybetini Gizli Tut , Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor !  İşte Hz.Ömer ve Hz.Ali , Biri Hattaboğlu , Biri Haydâr-ı Kerrar ! Ve Kolkola Ölümün Ağzına Giriyorlar !  Azrai

okreg

config ayarlarını nasıl yapmalıyım?

Murat Mert

programını komple buraya koyarmısın yardımcı olalım
mert07