RS232 YARDIM

Başlatan husam685, 29 Aralık 2011, 19:04:57

husam685

tamam hocam uyardıgın için cok sagol ben yine rahatsız ederim seni =))))

husam685

hocam en iyisi ilk önce ben hyper terminale karakterler yazdırayım ondan sonra veri göndermeye geceyim. şimdi ben hyper terminale karakter yazdımayı deniom degişik karmaşık bir şekilde gelio örnegin deger diye yazdırmak istiom karisik anlamadıgım semboller gelio sebebi nedir.

skara1214

düzgün baudratei ayarlayamamıs olabilirsin
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

husam685

abi şuan benim yaptıgım tam olarak ne bilion mu  hiç rs232 baglamadım rs232 yerine yani 16f877a c6-ve c7 yerine max232 bagladım ve hyper terminalini bagladım sonra karakterler degisik cıkmaya basladı tuttum max232 cıkarttım direk hyper terminalini bagladım hexedesimal olarak c karakterini gönderdim oldu ama max 232 baglayınca karakter gelmio

husam685

:))))) zuhahahahahahahahahahahahhahhahaha ismimi yazdırdım hyper terminaleee ama max 232 kullanınca cins karakterler cıkıo iş. onuda cözecemmmm :====))))))

vitruvius

Bu arada isis'te pic'in özelliklerinden clock frekansı doğru ayarlı değil mi?

husam685

evet abi 4mhz kullanıom ccs c ile zaten pıc wizard ile ayarlıom ordada zaten otomatik olarak baundrate 9600 olarak gelio hiç dokunmuom bile

husam685

allah razı olsun hepinizden cok sagolun inan bu forum ve sizin gibi abilerimle tanışmak bilgiler öğrenmek çok guzel suan sıcaklık sensöründen aldıgım degeri hyper terminale yazdırıyorum hatta sıcaklık=26.0 felan yazdırom ama direk hyper terminalini picin c7 ve c6 bacagına baglayınca mx232 rs232 kullanınca bunlar karaktere donuöyor bunuda hallettim mi süper olacak valla

tugaytutar

Merhaba,foruma yeni katıldım..Açılmış olan bu konu sayesinde,kendi projemdeki bir hatayı çözerek projenin ilgili kısmında sonuç aldım.Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim..Aranıza yeni katılır katılmaz bu konu üzerinde böyle bir mesaj yazmak istedim..Hepinize Saygılar..