Mantığı çözemedim???

Başlatan bymcfreak, 06 Ocak 2012, 14:10:34

bymcfreak

arkadaşlar bir devre üzerinde çalışıyorum. ama anlayamadığım bir yerde takıldım. aşağıdaki şekilde görüldüğü üzere Vbat ve Rbat ayaklarına çeşitli bağlantılar yapılmıştır. ama işin ilginç tarafı 2. resimde Vbat ve Rbat entegre datasheetlerinde kısa devre olarak görünüyor. biri bana bu bağlantının mantığını anlatabilir mi? sanki filtre yapılmaya çalışılmış ama o kısa devre ne abi?

Kabil ATICI

verdiğin şemadan pek bir şey anlaşılmıyor ama R1= 0 için durumu için kısa devre edilmiş olabilir.
Vbat ve Rbat uçları doğrudan akü uçları durumuna döner.

kolay gelsin...
ambar7

bymcfreak

arkadasım tesekkurler.
alttakı resım, üstteki resımde sol uste gorunen entegrenin iç bağlantı yapısını gösteriyor. demek istediğim iç yapıda kısa devre yapılan iki uç için dışarıda neden direnç ve kondansatör kullanılarak devre oluşturulmuş. bu bir işe yaramaz ki! R1=0 olma durumu yok R1=100 ohm olması gerekiyormus.

Kabil ATICI

Çizim hatası olabilir. Alet fiziksel olarak elinizde ise bir ölçü aleti ile bunu anlayabilirsiniz.
ambar7

bymcfreak

alet elimde fiziksel olarak ölçü aletiyle kontrol ettim hiçbir bağlantı yapılmadığı zaman kısa devre sinyali veriyor. aynen iç yapıda ki gibi içeriden bir kısa devresi var. bu durumda dışarıda ki kondansatör ve direncin hiçbir mantığı kalmıyor doğru mudur? olmasalar da olur yani?

Kabil ATICI

Direncin olmuyor. Kondansatörün yinede bir anlamı var. Akü hattı üzerinde elektrik dalgalanmalarını süzer. Parazit sorunları için. 
ambar7