acil dijital termostat devresi için pıc bilen lazım

Başlatan saitkaya, 07 Ocak 2012, 22:21:30

saitkaya

bende dijital termostat devresi var
      http://www.teknomiks.net/urunler_duzenle/TM-117.html
işte bu bu devreyi kuluçka makinesinde kullanıcam makinenin içini ısıtmak için 4 adet armut lamba bagladım devrenin üst sınırı 35 dereceye ayarlı iken 36.0 dereceye gelince enerjiyi kesior lambalar sönüor 35.9 dereceye düşünce buda yaklaşık 1-2 saniye sürüyor ve lambalar sürekli yanıp sönüor 4-5 saniyede 3-4 kez yanıp sönüor ve lambalar patlıor röle kontaklarında ark yapıor bu yüzden hani 36.0 deceye gelince kaptıyorya bu sıcaklık 35.0 dereceye düşünce lambalar yanıcak bunun içinde pıc programının deişmesi gerekiyormuş bu yüzden sizden yardım istiyorum ltfn eger degiştirmesini bilen varsa ne gerekliyse alta yazsın eger bu entegrenin içindeki yazılım kopyalana biliorsa ben kopyasını gönderirim siz düzenlersiniz sizden rica ediorum acil yardımlarınızı bekliorum...

justice_for_all

kaynak kodu varmi yoksa pice yuklenen kodumu var?
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

saitkaya

herhangibi bilgim yok pıc hakkında ben size yazılımı kopyalayıp gönderebilirm sadece

Maxim

Alıntı yapılan: saitkaya - 07 Ocak 2012, 22:36:28
herhangibi bilgim yok pıc hakkında ben size yazılımı kopyalayıp gönderebilirm sadece

ilk mesajda böyle yazmışsınız:
bu entegrenin içindeki yazılım kopyalana biliorsa ben kopyasını gönderirim

bunu cevabı %99.9 hayır dır
ticari bir projede kimse kopyalama korumasını açık bırakmaz
kısacası kopyalanabilir olması üreticinin elindedir ama dediğim gibi korumalıdır.

istediğiniz değişikliğin adına "histeris" denir
yani 35 derece röleyi çek ama 32 derecede bırak gibi..

o kartı satın aldığınız yer ile iletişime geçmeniz lazım

edit:
yazmayı unuttum
kodu kopyalasanız bile bir işe yaramaz
hex dosyasına müdahale edilemezki

skara1214

ya kodu yollayacaksın(çok zor alman içinden) yada devre şemasını yollayacaksın ki insanların aklında bir fikir olsun..Devrede bir numara yok gibi eğer söylediğin gibiyse.Sen devre şemasını koy kullanılan malzemeleri yaz illa birisi yardım eder
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

Veli B.

Bu devreyi üreten bir firma var. Bu firma ile iletişime geçip sorunu çözmelisiniz. İstediğiniz yardım, yardım değil.
Yardım heveslisi arkadaşlar;
Yardım isteyen kişi, mesleki yardım ister, tamam. Üreticisi yabancı firmadır, tamam. Üreticisi gitmiştir, tamam.
Ama adamlar yerli ve ayakta, yapacağınız yardım nerelere gider, görüyor musunuz sonunu.
Forumda firması olan ve üretim yapan arkadaşlar var, beklenti içine girmeksizin yardımcı oldular ve pek çok kişi bu vesile ile işi öğrendi, geliştirdi.
Bu gidişin sonu yok, kendi kendimize zarar veriyoruz. Artık üretmediğim veya hobi olarak uğraştığım pek çok proje yayınlayabilirim. Yayınlamıyorum, bu işlerden ekmek yiyen arkadaşlar var. Herkes öğrensin isterim ama bu mesleğe katkı sağlayacaksa. işini görüp gidecekse değil. Öğrenci ödevleri için hazır kod veriliyordu geçmişte, tartıştığım çok arkadaş oldu. Sebep aynı. Hazır kod vermek, projeyi bitirmek kimseye bir şey sağlamaz. Yeni nesil ispat amaçlı hareketler sergiliyor ama, kimsenin kimseye bir şey isbatına da gerek yok.

@Maxim, hex dosyasına müdahale edilebilir.

saitkaya

devreyi aldıgım yerle görüştüm programı deiştirmeye 140 tl
istiyorlar devre fiyatı 70 80 tl civarı ...

Veli B.

Bu arada, asıl mesaj sebebimi yazmadım.
Sait Bey,
Cihazla ilgili sorununuzu ilgili firmaya ilettini mi?
Pic hakkında hiç bilgim yok derken, kodu kopyalayabilecek misiniz?
Gerekeli donanım, yazılım var mı?
Kuluçka makinanız için 1 kartınız var ve sorun bunda değil mi? Arkadaşların uğraşmasına gerek yok. Ben size PICe yüklenmiş olarak göndereceğim, herhangi bir ücret istemiyorum.
Bu işinizi görürse adresinizi verin bana.

Maxim

@katana hocam
hex dosyasından bu devreye histeris gibi bir özellik katılabilirmi ?
histeris ve onun derece ayarı falan ?

saitkaya

bugün pazar olunca devreyi aldıgım yer kapalı oyüzden şemayı alamıyorum pazartesi salı  şemasını gönderebilirim siz bana pıc yazıp gönderebilirsiniz pıc benim bilgiim yok ama hocam var okulda o az çok bilior ekipman larıda var bilgisayara felan baglaya bilior

Veli B.

@Maxim,
Uğraşarak yapılır ama uğraşılır mı, yeniden mi yazılır tartışılır bir konu.

Sait bey devreyi gönderin bana, sorununuzu çözeceğim.

gevv

Picproje.org Elektronik Sitesi »
    FORUM HAKKINDA »
    Seminer, Kurs, Yarışma Fuar Duyuruları »

acil dijital termostat devresi için pıc bilen lazım

saitkaya

inşllh şu işyeri bi açılsın olmassa kendim çizmeye çalışıcam isiste zor ama inşallah çizerim...

SpeedyX

Alıntı yapılan: saitkaya - 08 Ocak 2012, 11:16:01
devreyi aldıgım yerle görüştüm programı deiştirmeye 140 tl
istiyorlar devre fiyatı 70 80 tl civarı ...
Böyle birşey varsa ayıp o firmaya, bug bulduğunuz için size o parayı kendi ödemesi lazımdı.
Burada da bahsettiğim gibi internetten bulma kodlarla kopyala yapıştır çal çırp şeklinde çok ürün yapılıyor malesef, bu da onlardan biri olabilir.
Sayfasından baktımda ürünlerin hepsi zaten internette olan projeler...
Şimdi ben bu firmadan ürün alıp evimde nasıl güvenle kullanayım?

skara1214

Alıntı yapılan: SpeedyX - 08 Ocak 2012, 17:00:40
kodlarla kopyala yapıştır çal çırp şeklinde çok ürün yapılıyor malesef, bu da onlardan biri olabilir.
hocam yine benim sorumla ilgili örnekler vermişsiniz, çal çırp biraz ağır olmuyormu hangi kısmını çalmışım yada aynen kopyala yapıştır yapmışım?
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz