ares tasarım yardım pin

Başlatan garip_c, 10 Ocak 2012, 22:25:33

garip_c

merhabalar .... areste pic16f84 seçtim burda gizli pinleri nasıl aktif yaparım

5 ve 14 nolu pinler gözükmüyor tasarım yaparken pinleri gömesk istiyorum sağ tıklayım ayarlara baktım hide gözüküyor nasıl aktif gözükür yaparım

tyildizak

template>design defaults>show hidden pins

Bu şekilde pinleri görebilir ama bağlantı yapamazsınız. Bu pinler varsayılan olarak vdd ve vss'ye bağlıdır.

vdd ve vss/gnd yerine başka potansiyellere bağlı olmalarını istiyorsanız, önce design>configure power rails'te istediğiniz özellikte farklı besleme hatları tanımlayın. Sonra komponentin properties dialoğunda "hidden pins'e tıklayıp önceden tanımlı besleme hatlarını yenileriyle değiştirin.

garip_c

teşekkür ederim baya karışımış denicem  DipTrace kullanmaya başladım ve incelemeye baya mükemmel ama karışık inş öğrenirim

tyildizak

Amaç şematik ve pcb çizmekse isis-ares ikilisinin  iyi bir tercih olmadığı kesin ama mikrodenetleyici simülasyonu deyince iş değişiyor.

garip_c

evet aynen doğru şu an smd çalışması yapıyorum ve öğrenmem 30 dakkayı buldu süper çizim yapıyor çizimde süper...
mükemmel baya ses getirici bir projeye el atım ve baya başarılı oldum mantıkları çözme konusunda forma teşekkür ederim videoları çok yakında hazırlayacağım