Pwm Decoder Entegresi varmı?

Başlatan gambit1244, 14 Ocak 2012, 20:36:25

gambit1244

merhaba arkadaşlar,
elimde bir rf kumanda var bu kumandanın alıcısından pwm çıkışı geliyor
bana 5 kanal gerekiyor bu 5 kanalı sürekli izleyip tüm değişmeleri i2c vb bir ortamda bana aktarabilecek hazır bir entegre varmıdır?
bunun tersini yapan var ama pwm i çözen bulamadım. :(
teşekkürler..
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

muhittin_kaplan

Gambit Youtub e mesaj bırakan senmisin yoksa başka Gambit mi ?

muhittin_kaplan

Pwm çözdüm (1 kanal) onuda pc ye gönderdim STM32F4 ile şimdilik

gambit1244

hehe evet bendim hocam :)
timer ile yapılabileceğini duydum ama bana özel entegresi ile yapan lazım :(
ayriyetten opamp ile de yapılabilirmiş çıkışını adc ile ölçerek ama bana hafif olması lazım tek entegre ile bitirmek lazım :/
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

muhittin_kaplan

yaptığım işlem basit bir piclede yapılır. birtane timer gerek. (iki ve daha fazla kanal denemedim ama olur kanısındayım.)
Bunalmış hocayı unutmadan bir selam yollayayım.

Timer 100us ye kurdum. ve Pwm oluşan kanala gidip baktım. ve değerleri topladım.

gambit1244

hocam 7 kanal kumandam var şimdilik 5 kanal lazım olsada ileride 7 side kullanılıcak 7 tane birden yapılsa bile ayriyetten gyro ve accelerometer koyacağım için işlemci sıkışır gibime geliyor ne dersiniz

gambit1244

anamm kendi derdime kendim çare buldum sanırım
bu kumanda alıcılarının içinde pwm entegresi yokmu ayrıca
mutlaka micro işlemciden pwm entegresine giden bir haberleşme kanalı vardır onu koparıp sökersem ve çözersem oldu bu iş :)))

hatta aynı protokolünde pwm çıkış entegresinide bu alıcınınkininden kullanırım pwm modülatörede gerek kalmaz he- he

muhittin_kaplan

bu kumanda alıcılarının içinde pwm entegresi yokmu ayrıca

Yok
atmel bir işlemci var.

Quad mı yapacaksın ?benimgibi Otopilot,Osd gibi birşey mi ?

gambit1244

tüh haklıymışsın hocam
tek entegre ile çözmüşler.. :(

burda daha kanatları yokken

buda kanatları takıldıktan sonra

saat gecenin 2 si ben evde zangır zangır deneme yapıyorum :D kanatları taktığım ilk gün denemessem uyuyamazdım :D

Klein

ADC'leri neden kullanmak istemiyorsun?
Eğer PWM sinyalinin akımı ve gerilimi ADC'ye girmeye uygun ise, basit bir RC filtre ile girebilirsin.

gambit1244

Alıntı yapılan: Klein - 14 Ocak 2012, 22:03:30
ADC'leri neden kullanmak istemiyorsun?
Eğer PWM sinyalinin akımı ve gerilimi ADC'ye girmeye uygun ise, basit bir RC filtre ile girebilirsin.

mecbur oyle yapacağım hocam
filtre nasıl olabilir sizce her kanal için ayrı filtre yapsam 5 filtre gerekicek çok ağırlık olurmu acaba

Klein

Ağırlık olabilir.
5tane direnç + 5 tane kapasitör  SMD 0805 dirençlerin yaklaşık ağırlığı 4mg kapasitörlerin de aynı olduğunu varsaysak
10*4 = 40mg = 0.04gram.
Eğer daha da hafif olsun dersen 403 kullanabilirsin :)

PWM frekansın ve  PWM  %0 iken %100 yaptığında en fazla kaç milisaniyede çıkışın 0'dan ref voltaja çıkmasını istiyorsun?

gambit1244

bayağı ağırmış hocam alltan biraz üflersem o ağırlığı telafi edebilirim :))
rc standartında 1 periyot 14.4 ms
mecburen gecikme yaşıyacağım
sanırım 60 ms ye kadar sorun yaşamayacağımı düşünüyorum
ama denemedende bilemiyorumki
en az kaç olabilir boyle bir filtrede sizce hocam?

muhittin_kaplan

gambit o cihazı sizmi yaptınız ?

gambit1244

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 14 Ocak 2012, 22:25:37
gambit o cihazı sizmi yaptınız ?

evet hocam orta gövde 8cm su gideri borusudur bu arada utanarak söylüyorum :)