pini kıkık pic18 için kod koruma kırma yardım

Başlatan emrez, 15 Ocak 2012, 16:12:44

emrez

Arkadaşlar osilötör pini kırık pic18 için ne yaparım diye araştırırken aşağıdaki linki buldum. bu icsp ile pic dump yolumu ? başka yöntem bilen varmı? cihaz kağıt kesme makinası içinde kullanılan bir çip daha önce silikon ile yapıştırmışlar şimdi olmuyor. cihazı yapan firma tarih olmuş, buna bağlı bir çok kart ve Fpga entegreler var, Open ıcsp işe yararmı yoksa yurtdışında karmaşık bir dizi işlemle fuse alanını uv altında kod korumayı silen firmalar var bunlara göndersek ne kadara mal olur ve başarı oranı nedir, pin ucu neredeyse hiç görünmüyor dipten kopmuş, artık kurcalamaktan yanındaki pinde kopmak üzere. amaca uygun bir durum değil ancak bir entegre içinde komple cihazı çöpe atmak uygun olmaz. üzerindeki altera max serisi 2 çipi daha önce karaköyde yedeklemiştik, o firmalardada yapamadılar.

http://www.openpcd.org/HID_iClass_demystified#OpenICSP

z

Discilerin dis oymakta kullandiklari freze uclarindan ince uclu olanini Dremell vs bir minik matkapa tak ve cipin kirik olan bacaginin bulundugu bolgeyi dikkatlice oy. lehim yapabilecek kadar bir metal yuzey olustugunda ince uclu bir havya ile ince bir tel parcasini bu pine lehimleyebilirsin.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

gevv

emrez

Çok teşekkürler arkadaşlar, bu daha ekonomik ve olabilecek bir yöntem, açıkçası ilk etapta panse ile ufak ufak koparmak aklıma geldi ama kırılır diye cesaret edemedim, yarın dikkatlice aşındırma yapmayı deneyeceğim. artık şansımıza ya daha çok bozulur yada olur.
Saygılarımla