Laptopda sorun

Başlatan erkan614, 26 Ocak 2012, 18:02:27

erkan614

İyi günler,
Acer aspire 5739G var içini açıp fanını falan temizledim. işlemcisi ve harici ekran kartının termal pastalarını yenileyip tekrar topladım.
power tuşuna bastığımda pc açılıyor windows başlatılıyor parola girip enter yapınca çat diye gücü kesiyor.
ağ destekli güvenli modda vs açılıyor ve çalışmasında bi problem yok
format atmak istediğimde ise cd önyükleme için bir tuşa basıyorum ve 2 sn sonra kur dosyalarını yüklemeden yine elektriği kesiyor.
problem neden olabilir

muhittin_kaplan

önce ram e bakar sonrasında ekran kartına bakardım.

Maxim

birde bios ayarlarına bakın,
özellikle harddisk tanımlarına
güvenli modda açıyorsa hdd tanımlarıda problem olabilir
neydi o hdd native mode bilmem ne ayarları vardı ya

mustafa_cmbz

rami çıkar sokete giren yüzeyleri silgi ile sil...ekran kartını flnda aynı şekilde yap...birde işlemciyi flnda söktüm diyorsun üzerine termal silikon koymadıysan eski silikon ısıdan dolayı sertleşmiştir ve silmediysen de soğutucu ile arasında boşluk kalmıştır ısıdan dolayı pc kendini kapatıyor olabilir...

F.T

bence de toplarken tam takamadığın bir aygıt olabilir.(ram,işlemci vb..)
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

Sdttn

Sata modları ile ilgili bir sorun olabilir benim de başıma geldi.
Bios'tan sata ile ilgili bir seçenek var compatible ve enhanced bunları değiştir.
@maxim ile aynı şeylerden bahsediyoruz galiba.

Eğer beyaz dandik termal macun kullandıysanız pek bir şey farketmeyecektir.

matraks81

biosa girip bios ayarlarını defould (sıfırla) yap.düzelmesse büyük ihtimal windows dan yapıyor donanımda bir problem varsa güvenli modda da kapanması lazım...

BAHAR

Bencede atladığın birşey vardır tekrar dikkatlice topla, işlemci kısmı çok önemli yer ve karışık tasarlanmış bölge. Ayrıca laptop'u açar açmaz saniyeler içinde işlemci ısısı aşırı derecede yükselir(soğutucu olmadığını düşünün belki el yakacak kadar ısınır) termal pasta görevini yapmıyor ise çok sorun çıkarır ve o yüzden restart çekebilir.

erkan614

ram ler wirelws kartı ekran kartı işlemci hepsini kontrol ettim bios pilini çıkarım ayarları yeniden yaptım hdd yi farklı pcde yeniden 2 kez uzun biçimlendirdim. GPU ve CPU üzreine paya pahallısından termal bant + al katkılı termal macun sürdüm.
W7 ultimate ile yeniden sistem kurdum şu anda pc açılıyor eskite göre 35-40 sn daha fazla açık kalıp yine çat diye kapanıyor
ben pes ettim hayatımda ilk deva bir pcyi yetkili servise göndericem

pisayisi

w7 ultimate kurarkan hiç kapanma sorunu olmadımı kurulum aşamalarını geçtiğine göre muhtemelen daha fazla rame ihtiyac olduğunda ram ile ilgili sorunlarda kapanma yada reset yapabilir diye düşünüyorum...
Murat

Sdttn

Alıntı yapılan: erkan614 - 28 Ocak 2012, 18:36:53
ram ler wirelws kartı ekran kartı işlemci hepsini kontrol ettim bios pilini çıkarım ayarları yeniden yaptım hdd yi farklı pcde yeniden 2 kez uzun biçimlendirdim. GPU ve CPU üzreine paya pahallısından termal bant + al katkılı termal macun sürdüm.
W7 ultimate ile yeniden sistem kurdum şu anda pc açılıyor eskite göre 35-40 sn daha fazla açık kalıp yine çat diye kapanıyor
ben pes ettim hayatımda ilk deva bir pcyi yetkili servise göndericem

Sıcaklıklara bakabilir misiniz bu süre içinde?

Termal bant olumsuz etki yaratmasın? Termal bant ile termal macunun bir arada kullanıldığını hiç görmedim.