Besleme için LC Filtresi Değerleri

Başlatan sensorless, 27 Ocak 2012, 19:57:45

sensorless

Merhabalar;
Hobi projem için video aktarımı yapmak istiyorum. Elimde şu incelemedeki alıcı ve verici var.
http://fpv-community.com/testblog/2010/bevrc-5g8-200mw-fpv/
Fakat verici bu haliyle çok ağır olduğu ve 12V 'tan 3.3V'a regülasyon yaptığı için beğenmiyorum ve küçültmek istiyorum.
Vericinin içinde asıl video verici görevini yapan küçük kartı çıkardım ve 3.3v verince güzel çalışıyor fakat motor çalışıp yaklaşık 10A çekince görüntüde kaymalar oluşuyor.
Bu nedenle Recom78B-3.3 kullanmayı düşünüyorum. kendisi 380khz 'de switching yapıyor. Acaba ani akım değişimlerinde video sistemini etkilememek için bir LC filtre yapsam işe yararmı?
Değerleri neye göre seçmeliyim, bu konudaki önerileriniz neler olur?

Teşekkür ederim, iyi çalışmalar..

ferdem

Hocam büyük L ve C değerleri çıkıştaki ripple i azaltır ancak DC değer gelmesi gereken değere geç oturur, LC den önce sadece bir paralel 100n, 1uF, 10uF ...değerlerini bir deneyin, iyileşme oluyor mu bakın, besleme ile mi alakalı anlayabilirsiniz. Video vericisi motordan elektromagnetik yolla da etkileniyor olabilir. Kapasiteyi bağladığınızda bozucu etkide azalma oluyorsa iletkenlik yoluyla karışım var demektir. İyi çalışmalar.

sensorless

Buyuk kondansatorleri denedim fakat sorun cozulmedi. İlk acilista gec oturmasi sorun değil. Dedigim gibi orjinal devre duzgun calisiyor, manyetik etkiyi bu yuzden ikinci plana atiyorum. Cunku akim degisimlerinde daha cok sorun var.  Orjinal devre uzerinde 1206kilif boyutunda gri renkli bir malzeme var ismi yazmiyor. Sanirim bu bir induktor. Verici 3.3v ta 250mA cekiyor. Bu degere uygun LC filtresi ne olabilir?