pic ve sensör ile silo kontrol

Başlatan festivale, 07 Şubat 2012, 22:12:59

festivale

merhabalar lise son sınıf ögrencisiyim  okulda bir  proje verildi  proje siloların doluluk-boşluk oranlarını kontrol etme
şöyle üstün körü bir araştırdım ama hangi sensörü kullanacagımı seçemedim   IR sensör mü daha avantajlı  ve ve pic devresi ile sensörün iletişimini nasıl saglayacagım pek fikrim yok  proje ve sensör secimi hakkında yardımcı olursanız sevinirim yardımlarınız için teşekkürler.

gambit1244

Alıntı yapılan: festivale - 07 Şubat 2012, 22:12:59
merhabalar lise son sınıf ögrencisiyim  okulda bir  proje verildi  proje siloların doluluk-boşluk oranlarını kontrol etme
şöyle üstün körü bir araştırdım ama hangi sensörü kullanacagımı seçemedim   IR sensör mü daha avantajlı  ve ve pic devresi ile sensörün iletişimini nasıl saglayacagım pek fikrim yok  proje ve sensör secimi hakkında yardımcı olursanız sevinirim yardımlarınız için teşekkürler.

cny70 nedir bi bak bakalım belki işine yarar
hangi durumda ne çıkış verir verdiği çıkış sinyali nedir bi araştırmanı tavsiye ederim
cny 70 yaramasa bile bilgiler işine yarar
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

necati

Silo metal ise; üzeri izoleli bir metal çubuk ile gövde arasındaki
kapasiteyi ölçmek ( 74121 monoflop veya 555 timer )
74121 de pulse genişligi veya
555 de frekans olçerek orana gidebilirsin.
Ultrasonik ve infraruj un çimento gibi tozan malzemelerde çalışmaz
yansıyacak duz yuzey gerekir.
Kolay gelsin.
[email]entegreterbiyecisi@yahoo.com[/email]