Pic programer tavsiyeleriniz ?

Başlatan elektroacemi, 11 Şubat 2012, 20:50:40

elektroacemi

Arkadaşlar ben pic programmer olmak istiyorum... 16f877a yi programlayacağım...
Hangisini tavsiye edersiniz ?

malpaslan1979

Forumda birçok başlık var. Ya klon pickit2 alın yada bunun aynısı yerli üretimlerini (yok param çok diyorsanız orjinalini alırsınız tabi) Forumun arama bölümünü aktif olarak kullanırsanız bu konunun 1345 kere işlendiğini görürsünüz. Birçok usta pickit 2 ve türevlerini kullanıyor ve çok çok memnunlar.

AsHeS

expkits pickit2 klonu iyidir bunu kullanıyorum gayet memnunum

elektroacemi

Alıntı yapılan: AsHeS35 - 11 Şubat 2012, 21:17:48
expkits pickit2 klonu iyidir bunu kullanıyorum gayet memnunum

Söylediğiniz üründe harici besleme yok, bazı pic leri programlarken 12-13 volt gerekiyor diye birşey duymuştum... Bu 16f877a yı programlar mı ?

AsHeS

Alıntı yapılan: elektroakif - 11 Şubat 2012, 21:51:45

Söylediğiniz üründe harici besleme yok, bazı pic leri programlarken 12-13 volt gerekiyor diye birşey duymuştum... Bu 16f877a yı programlar mı ?
Brenner8 de de yok gerek de yok zaten o büyük voltajları booster devresiyle hallediyor bobin yardımıyla 877a yı programlar nereden mi biliyorum benim programladığım picler şöyle 16f887 16f877a 12f675 16f84a bu zımbırtı pickit2 ye kafa tutacak cinsten içiniz rahat olarak alabilirsiniz sorun çıktığında direkt mail atın cevap dönüyorlar adamlar.

AsHeS

Hatta size önerim 16f877a  yerine 16f887 kullanmanız üzerinde daha fazla analog giriş var ve dahili osilatörü var  8 Mhz

elektroacemi

O zaman takıldığım yerde sizden yardım isterim ;)

AsHeS

Alıntı yapılan: elektroakif - 11 Şubat 2012, 22:09:49
O zaman takıldığım yerde sizden yardım isterim ;)
Takılıcak bir yer bulursanız tabii ki:) ha birde zımbırtı debug yapabiliyormuş bana çok gerekmedi bir de atmel programlayabiliyor google da aratırsanız internet sitelerinden özelliklerini görebilirsiniz ayrıca karaköy de kiti elden satan yer var ben gittim biraz garip bir yerde mekan :)

elektroacemi

Karaköy de bir sürü farklı programer var, expkits i elden satan yer tam olarak nerede?

Takılacağım yer çok olacak, daha önce atmel ile çalıştım ilk kez pic e geçtim :)

Ersin

elektronikhobi

Benim tavsiyem orjinal PicKit2 ya da PicKit3 olabilir. Ben Farnell'dan PicKit2 almıştım çok memnunum. 3 günde kapıma kadar geldi.

http://bit.ly/wCdGie

Hiç yerinden çıkarmadan PDIP ya da TQFP paketli denetleyicileri programlayabiliyor. Ubuntu ve Mac OS X gibi farklı işletim sistemlerini destekliyor.

Hangi programlayıcıyı alırsanız alın 50 liranın altında olsun. İlerde farklı bir denetçiyi programlamak isteyebilirsiniz. Ayrıca üzerinde kesinlikle devre üzerinde seri programlama (ICSP) çıkışı olsun.
Askerlerimiz Alman Seferi sırasında  Budin Kuşatmasını nasıl aştı?

muhendisbey

Alıntı yapılan: elektroakif - 11 Şubat 2012, 21:51:45

Ben böyle birşey hiç duymadım. 3.3V pic denetleyicileri için böyle birşey var. Yani 3.3V ve 5V çalışma aralığı var diye biliyorum. Dediğiniz şey sanki rom programlama gibi...
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

AsHeS

Alıntı yapılan: muhendisbey - 11 Şubat 2012, 23:34:01
Ben böyle birşey hiç duymadım. 3.3V pic denetleyicileri için böyle birşey var. Yani 3.3V ve 5V çalışma aralığı var diye biliyorum. Dediğiniz şey sanki rom programlama gibi...
Normal kullandığımız +5v picleri programlama moduna sokmak için MCLR (Vpp) ucuna 10 ve üstü voltajlar uygulanması gerekiyor eğer Low Voltage Programming yapmıyorsak

armsistem

Maxim

pickit2 tavsiye edilir, kaliteli klonuda olur
microchipin kendi ürünü daha ötesi varmı ?