pic18f4550 Usbye değer gönderme hatası

Başlatan kantirici, 12 Şubat 2012, 13:32:23

Mucit23

Konu güncel .
Bu konuda uygulama yapanların teknik desteğine ihtiyacım var

muhittin_kaplan

Mucit
Config in sonunda yazan string cihazın adı.

Vendor id, ProcID normalde satın alınması gereken benzersiz numaralardır. Yani Sen Vendor ve Proc id ye para vermen gerekir. Daha sonra bunları kullanarak Serial numarası ile cihaz üretirsin. 1-2 cihaz için problem olmaz ama yüksek adetli üretimde bunları almalısın. (Bu yüksek adet tanımlaması kişiye göre değişir. benim için 10 dur senin için 1000)
()Resale yapan firmalar var. örneğin bir blok  bir vendor alıp Proc id leri satan var.

Mucit23

Muhittin Abi;
Ccs c de sıkıntım yok çok şükür. Ufak bir program yazdım bu iş için veri alabiliyorum. Sıkıntım ise pc programında. Aslında şu linkler bi konu açmıştım ama sanırım gözden kaçtı.

c# ile yaşadığım sorunu belirtmek için açtığım konu burada.
https://www.picproje.org/index.php/topic,41894.0.html

Sorunu tekrar belirteyim.
Henüz c# da acemi olduğum için çevrede yazılmış programlardan örnek alarak ufak bir form hazırladım. Örnek aldığım program her türlü usb hareketlerine tepki verirken benim yazdığım programın hicbirsey umrunda değil. Tanımlamalar kütüphaneler vs herşey tamam. Hafta sonumu bu ise verdim.Cozmeye kararlıyım. Biraz destege ihtiyacım var sadece.

FEHMİ_ASM

Ben de 18f4550 ile usb uygulaması yapmaya çalışıyorum. Forumda ve nette bazı yazıları okudum, ancak giriş için öğrenmek istediğim birkaç şey var.

1. Sanırım HID bir sistem oluşturmak daha mantıklı.HID, bizi pc ye bağlanacak donanımın kurulum dosyasından kurtarıyor.Ayrıca UsbHıd ile pc tarafında dll oluşturmaya gerek yok, C# ta yazdığım programla Usb bağlantısını söküp taktından sonra dahi hiç bir kuruluma-düzenlemeye gerek kalmadan direkt olarak Hid aygıt ile iletişime geçebilirim. Eğer hex dosyasını da güncellemek istersem, hıd'in yanında bootlader kullanmalıyım. Bu doğru mu?

2. ProductID ve VendorID no larını geçici olarak alabileceğim bir yer/site var mıdır? Veya bunları test amaçlı da olsa boardda denemek amacıyla kulllanmak zorunda mıyım?

3. Mplab C18 kullanıyorum, hid için hazır bir program mı kulllanmak gerekli? Gerekli ise ne kulllanabilirim?

Yapmak istediğim şu,   Usb yi taktığımda cihazı otomatik tanısın (kurulum gerektirmesin), her an veri iletişimi yapabilsin ve hid aygıttaki hex dosyasını güncelleyebilsin.
Hz.Hamza'nın Belinde İki Kılıç Duruyor ! Attığı Her Adım Bir Kalbi Durduruyor ! Ey Hamza ! Gördüğün Hiçbir Şeyden Korkmazsın , Bu Doğru Ama Heybetini Gizli Tut , Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor !  İşte Hz.Ömer ve Hz.Ali , Biri Hattaboğlu , Biri Haydâr-ı Kerrar ! Ve Kolkola Ölümün Ağzına Giriyorlar !  Azrai

muhittin_kaplan

1. Programı Güncellemek Normal Program Atmaktan Farksız Bir durum (İster Chip i söker Program Atarsın, İster bootloader den).
2.Id leri Denemek İçin Microchip in kileri kullan

NEINSTEIN

Mucit bu uygulamanın aynısını bende denedim fakat pic i usb ye taktığımda pc den herhangi bir uyarı alamadım pc  , pic i görmüyor böyle bir sorunla karşılaştınmı acaba? mevcut bir bilgi varsa ve aydınlatabilirsen sevinirim ,teşekkürler.