Siemens S7 - 300 Eğitim Videosu ?

Başlatan mir_as82, 21 Şubat 2012, 16:48:40

mir_as82

Arkadaşlar elinde Siemens S7 300 ile ilgili ingilizce yada türkçe eğitim videosu olan var mı? Ayrıca öğrendikten sonra yaptığım yazılımları test edebileceğim simulasyon programı da mevcut mu acaba? Yani plc ye HMI (touch panel), servo ve sensörleri sanal olarak bağlayıp simule edebilecek programda mevcut mu acaba? Amacım önce programlamayı videolardan öğrenmek sonra öğrendiğim programları sanal olarak simule edebilmek.

eistain_54

Siemens s7 300 plc için ders notları var elimde.Ancak size nasıl ulaştırabilirim bilmiyorum.Ayrıca similasyon için simatic menager gibi ismi olan bir program vardı.Touch panel destekler mi bilmiyorum ama pinleri test edebiliyorsunuz.Onu da sanırım netten bulabilirsiniz.Ama oldukça büyük kapasiteli idi.Hocamızın bize verdiği öyleydi en azından...
Her gün 24 altın verilirken bunun için kime şükredersin ey ademoğlu!?!

mir_as82

Hocam video tarzında olsa daha iyi olur.

vitruvius

Video olarak şöyle bir site var: http://scada-plc.com/otomasyon-egitimlerimiz/192-siemens-plc-s7300egitimlerimiz.html Ama ne kadar yeterli gelir bilemem. Pdf formatında googleda aratırsanız hem Simatic Step 7 programını anlatan, hem de S7-300'ü anlatan döküman bulabilirsiniz. Ayrıca Recep Çetin'in S7 – 300 PLC'lerde Programlama Temel Seviye isimli kitabı da mevcut.