Wattmetre kullanimi hakkinda

Başlatan z, 29 Şubat 2012, 01:59:44

ilhan_mkp

ya benim anlamadığım bir fizik kanunu var bu konuda enerji yoktan var olmaz onu anladık.
650000tl (yeni simgeyide yazamadım ;D) nerede.
para buhar olurmu
http://www.timsah.com/ORGANIZE-ISLER-ARABA-NERDE-PARA-NERDE/ZTTMru_-rui

beleş enerji nerde para nerde ;D

bir kısametraj film bendemi çeksem acaba

malpaslan1979

Benim anlamadığım konu şu: Arkadaşın görünen cv'sinde mesleki teknik eğitim görünmüyor. Buna rağmen elektrik üretimi noktasında icat yaptığını bilinen kuralları yıkacağını iddia edebiliyor. Mesleki eğitim alan birçok vatandaş dahi doğru dürüst bazı konulara hakim olamazken. Bu arkadaşın evreka evreka diyerek böyle ortalığa dökülmesi. Ev ofisinde :) dünyanın enerji açığına çare bulmaya çalışması kendisine doğru yolu göstermeye çalışan insanları burada tekrarlamak istemeyeceğim şekil tavır ve sözler ile anması onları anlamaması enteresan.

yildizelektronik

Alıntı yapılan: ilhan_mkp - 01 Mart 2012, 21:33:02

bir kısametraj film bendemi çeksem acaba

Benimde aklımda var aslında eğlence şamata olur  ;D

z

Cok ozel bobin sarip bedavaya elektrik urettim.

Anlatimimda bazi aciklamalarda teknik hata olsa da inanmayan izlesin.

Free Energy2.wmv

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

z

Yahu ne 2800 Watt'i !!!!

Amcam 100kw dan bahsediyor. Benzer sistemleri kaskat baglamis kademeli olarak enerjiyi katlaya katlaya katlaya 100 kW a ulasiyor.

mufitsozen

Alıntı yapılan: gerbay - 02 Mart 2012, 00:51:07
ABOW!  ben de çok küçük düşünmüşüm.. millet ne büyük işlerle uğraşıyor.. kapasitemiz bu kadar demekki..

Sayin @gerbay, siz en son mesaji yazdiginiz icin size cevap yaziyor gibi oldu ama, aslinda forumdaki butun diger degerli meslektaslarima yaziyorum bu mesaji.

Son bir kac gundur , aslinda daha oncede zaman zaman ortaya cikan ve genellikle elektrik/elektronikten cok iyi anladigini dusunen ve ailesi tarafindan en akilli olduguna inandirilan bir takim arkadaslar, bilhassa einstain, tesla vb insanlarin hayatlarini okuduktan sonra bir anda gelen ilham ile bizlerin anlayamiyacagi bir takim sonuclar cikartiyorlar. Bazan TVdede cikan ajdar, vb gibi sahsiyetler gibide bunu kendilerinin bir tabii hakki oldugunu dusunuyorlar. Aslinda bu konularda yapmak istedikleri seylerin su andaki insanligin oldugu noktada yapilabilir olup olmadigini anlayabilecek bir durumda bile olmadiklarini farketmiyorlar. Aslinda insanliga su anda imkansiz gozuken bir konuda katkida bulunup yeni birsey yapmaninda 1-2bin liralik olcu aleti, bir havya ve birkac saat tefekkurden cok Allah vergisi bir zeka-kavrama/anlama kapasitesi-yaraticilik (ki Yaradan bu konuda cok cimri davraniyor, tesla, einstein newton gibi dahiler her yuzyilda cok az sayida insana nasip olan bir dusunce kapasitesi ile dunyaya geliyor), ciddi ve disiplinli bir calisma ve ozveri ile ogrenilmesi gereken teknik bilgi ve uzun seneler boyu calisip, hatalar yapip basarili sonuclar elde ederek tecrube kazanip elde edilen bir bilgi duzeyine gelmenin gerektiginide dusunemiyorlar.

Bizim ihtisas konumuza girmez ama, buyuk ihtimalle psikolojik yardim almalari gerek bir haleti ruhiye icindeler.

Yinede bu forumda kendisinin bilgi ve tecrubesini daha once ispat etmis insanlarin bu konunun uzerine bu kadar uzun sure gitmeside pek saglikli değil.

Aklima bu durumu daha eylenceli bir sekilde anlatan ve MBA yapanlarin cok kullandigi bir saka geliyor.

Buna gore Dakota yerlilerinin nesillerden nesillere aktardiklari bilgiye gore eger bir yerli olu bir ata bindigini fark ederse bu durumda en iyi strateji inip, baska bir ata binmek imis!. Tabii gunumuzde parasal kriz icindeki buyuk ozel ve resmi burokratik kuruluslar yoneticiler daha yaratici baska alternatifler ararlar! Bunlarin bir kismini (maalesef ingilizce olarak) asagida listeledim.

Yani diyorumki birakin bu olu ati kirbaclamayi, acinasi bir durumu dahada zalim yapmayalim, eger bazilari dolandirilmaya cok uygun ise ve bunada aldiris etmiyorsa oda onlarin problemi. Nasil olsa olur boyle vakalar, Turk polisi yakalar!

Sonucta bu baslikta 87 mesaj yazilmis ve 1983 kere okunmus!

Buda benim nacizane dusuncem.
----------------------------------------

Olu bir ata binildigi anlasilinca ati degistirmek yerine yonetim tarafindan uygulanabilecek stratejiler:

1.  Buying a stronger whip.
   2.  Changing riders.
   3.  Threatening the horse with termination.
   4.  Appointing a committee to study the horse.
   5.  Arranging to visit other sites to see how they ride dead horses.
   6.  Lowering the standards so that dead horses can be included.
   7.  Reclassifying the dead horse as "living-impaired."
   8.  Hiring outside contractors to ride the dead horse.
   9.  Harnessing several dead horses together to increase speed.
  10. Providing additional funding and/or training to increase the dead horse's performance.
  11. Doing a productivity study to see if lighter riders would improve the dead horse's performance.
  12. Declaring that the dead horse carries lower overhead and therefore contributes more to the bottom line than some other horses.
  13. Rewriting the expected performance requirements for all horses.
  14. And, one final strategy: promoting the dead horse to a supervisory position and conducting a workshop to change dead horse culture.

vb

Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

AsHeS

.

AsHeS

Kubilay Barlas'ın bana cevaben attığı(katılmasını istemiştim konuya) içinde ki özel bilgileri silmememi istediği maildir:
"saçmalıklara ve saçmalıklarınıza ayıracak vaktim yok.... Bu konuyu
sizler yorum tarzında eğlenceli bulmuş olabilirsiniz fakat olay
yargıya intikal etti... Benim için önemli olan cihazın emo'dan sağlam
raporu alması... ama son deneme 6000W kademesinde 3500 w lık bir
ısıtıcıda denendi büyük ihtimal orada arızalandı.. çünkü kademe 10 A
max 30sn.  önemli mi benim için artık değil... sizlerin boş vakti
çok... değerlendirin.. bolca gülün eğlenin....

demelenen çayın içimi güzeldir... şimdi sizlerden tad çıkmaz...

hadi eyvallah...

bülent arkadaşa selamlar... bir sistem hazırlıyorum ve star tv de
tanıtıma çıkaracağım...
oradan seslenirim gelir beni türkiyenin önünde resil etme fırsatı
yakalar... haa gelmez...işte ozaman onu bu millete mama ederim....
aslında şunuda ilet... videolarını yeni gördüm... keşke
izlemeseydim... sonradan üzüldüm... yüzünü görmeden kavga ettiğim bir
kişinin rahmetli abime benzemesi beni dahada sinirlendirdi... star tv
de görüşmek üzere....
o çekimlerini yapan arkadaşada selam... cihazın arızalandığını anlasam
veya bilsem.. bukadaarr olaydan sonra gidermiyim sence... mantıklı ol
hazır ortamdan birini yakalamışım ve bülent abinizi dahada dibe
sokacak bir fırsat geçmiş elime... bilerek gittim oraya... ve
hakikaten dehşete düştüm... çekim yapması felan benim için cidden
önemli değil... önemli olan ve şükrettiğim emo 'da sağlam olması idi..
yoksa kafama yemin ederim sıkardım... bunun başka bir alternatifi
yok...

bu aralar videolar ile haşırneşir olamayacağım... özel bir çalışmam
var bitirmem lazım... sizlere iyi eğlenceler...
ama şunuda belirteyeim tc kimlik numaram 55750443508 sicilimde toz
tanesi kadar bir leke yok. benim hayatımı kurtaran ses kayıtları ve 14
şubat 2009 saat 23:32 tarihinde kaldırıldığım hastanede yoğun bakımdan
çıktıktan sonra sabah ziyaretine gelen şerefsiz başkanın hibe evrağı
diye imzalattığı ve oda güvenlik kameralarının çekimini yapmış olduğu
kayıtlardır... ilk davada ceza almamın nedeni orospu çocuğu mahkeme
tarafından ayarlanmış olan avukatın bu delilleri mahkemeye
vermemesidir. neden çünkü onu devlet atıo... ben tutsam 5000 usd paran
yoksa bitiksin dostum... atıp tutuyorsunuz ya dolandırmış die... 2 gün
4 saat içeride kaldım kayıtların olduğu dvd yi izleyen hakim ceza evi
müdürüne yazı gönderipo mahkeme kararının değiştiğini bildirmiş...
heyet ile...  ama iş işten geçti ertesi gün google amca öptü beni... o
dönemde  haberimin çıktığı her siteye mahkeme raporunu gönderdim ama
nafile...
insanın hayatında karşısına neler çıkabileceği belli olmaz.... şimdi
ben dışarıdayım ama o 142 yılla yargılanıoo neden?
zincirleme nitelikli dolandırıcılı
zincirleme belgede satecilik
zincirleme kamu malının ihalesiz satışı
çete kurma ve adam öldürmeye azmettirme...

yazmak kolay gelde yaşa...
şimdi size iyi eğlenceler... muhabbetiniz bol olsun...
byesss

birini dolandırmak istersem alır alabalık tesislerine götürürüm
sakaryada gezip dolanacak çok yer var... ama buranın havasıda adamıda
adamı çarpar... çarpar derken dolandırıcılık açısından değil... yere
çarpar...."

aslan_korhan

TV Kanalları zaten çok seviyor bu tür olayları.
Bir keresinde ( Sanırım yine Star TV ) adamın biri bildiğimiz bisikletin etrafına 4 tane pervane takarak ve pedalleri çevirerek helikopter misali uçabileceğini idaa etmişti  ;D Uçamadı tabiki ve cihazın tam olarak hazır olmadığını falan söylemişti. Sonuçta bu tür şeyler reyting alıyor gerisi TV'lerin umrunda değil...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

Andromeda

EMO' nun adının geçtiği videolar var mı  youtube da?
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

z

EMO dedigi o bizim bildigimiz EMO değildir.

Entrika Mucitleri Odasi.

@Müfitözen hocam

Bizim forum, Türkçe yazışılabilen teknik forumlar içinde en aklı başında forumlardan birisi belkide bu konuda 1 numara olanı.

Fakat bizim forumda bile bedava enerji yandaşları olabiliyor. Bu konuların mucitlerinin ipliklerini ortaya çıkartmamak olmaz.

Erol YILMAZ

Sözde Mucit diye geçinen birisi,
Cumhuriyetin en büyük projesini yaptım diyecek,

Toplumu ilgilendiren konulara EKSİK bilgi ve  doğru olmayan fikirlerle yorum yapacak,
kendi yaptığı şeyleri doğru sanarak, iddiacı olacak aynı zamanda
elindeki WATT METRE nin bozuk olup olmadığını anlamayacak,

WATT METRE sini ölçüp bozuk olduğunu gösterince de sinirlenecek,
haklıymış gibi "davacı" olacak.

Yok böyle birşey. Ben kabul edemiyorum,
İçimdeki hakkaniyet duygusu buna izin vermiyor,
Yaşadığım topluma (uzmanı olduğum konularda) doğru olmayan bilginin aktarılmasına GÖZ YUMMAYACAĞIM.

Sözde Mucit'i davet ederek birlikte gerçekleştirdiğimiz "TEKNİK DENEYİN" sonucu 1. sayfada duruyor...

Aksini iddia eden varsa buyursun göstersin.

t2

Bence vidyolar teknik konuda delil olmaz.   Ama yanlışı görmemizi ikna olmamızı sağlayabilir.

Fakat vidyolar, hakaret vb gibi durumları ispat etmekte delil olabilir. Adamı toplum önünde küçük düşürmekten dolayı hakim bir karara varabilir. O da bana bunu dediydi gibi bir cümle işe yaramaz. belki de yarar hani ağır tahrik durumundan bende öyle söyledim denebilir mi bilmiyorum.

AsHeS

Kendisi youtube kanalımdan alayımızı dava edeceğini söyledi infial yaratmaktan dava edecekmiş açıkçası böyle bir mahkemede kimse isminin geçmesini istemez ama böyle birşey olursa ortak hareket edelim derim ben

umberto

Kubilay Bey
Okuyorsanız burayı yeni videolar istiyoruz :)

Olmadı aramızda picproje olarak para toplayıp , size sağlam çalışır bir wattmetre alalım da , projeleriniz yarım kalmasın.