PIC Resetten Sonra Problem

Başlatan hazad, 06 Mart 2012, 15:26:50

hazad

merhaba Arkadaslar,

Suanda elimde ds1820 ile sıcaklık ölçen bir devrem var.
PIC 18f4620

PIC'ı programlalıyorum. Gayet güzel çalşıyor. Ölçüm doğru.
Bu sıcaklık değerinin Max değeri var. burda ötmeye başlıyor Devre.
Sorun şu ki; Elektrik kesilmelerine karşı max değeri saklamak için EEPROM kullanıyoyorum. Gayet başarılı şuana kadar herşey
ANCAK, Devrenin elektriğinin açıp kapayınca, sensorden sureklı 196 değerini okuyorum. Sensor çalışmıyor. Bunun Yanında bazı diğer fonksiyonlar çalışıyor ama, mesela girip yeniden Max değeri set edebiiyorum.

Sizce sorun neyden olabilir.

Teşekkürler

Maxim

böyle bir soruya ancak burası cevap verebilir heralde
http://www.muneccim.gen.tr

sakın kodu ve şemayı vermeyin sakın, biz tahmin ederiz nasılsa

camby

dostum sanki bu konuyu 2. kez açıyorsun ne oldu kapandı mı diğeri ?

Sorun çok büyük ihtimalle kodlarında. Maxim'in de dediği gibi kodlarını ve şemanı burada paylaşabilirsen boşa vakit harcamamış bizi de tahmin yarışmasına dahil etmemiş olursun : )

İlk tahminler benden. Elektriği kapatıp tekrar verince sensör normal çalışmaya devam ediyor ancak programın bu durumda sensörü okumaya devam edemiyor eepromda biyerde kalıyor.

ayhani

Alıntı yapılan: hazad - 06 Mart 2012, 15:26:50
merhaba Arkadaslar,

ANCAK, Devrenin elektriğinin açıp kapayınca, sensorden sureklı 196 değerini okuyorum. Sensor çalışmıyor. Bunun Yanında bazı diğer fonksiyonlar

Teşekkürler

Elektriği hem + hem - ucu ayırıyorsunuz değilmi? Eğer sadece  + ucu ayırıyorsanız birde her ikisini ayırmayı deneyin. Bir ara benim yaptığım bir devrede sadece + ucu ayırıp verdiğimde takılma oluyordu.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.