pıc öğrenme metodu

Başlatan POWER, 29 Temmuz 2004, 10:57:40

POWER

Merhabalar;
Ben elektronikle uzun yıllardır uğraşıyorum.Nereye gitsen,hangi devreyi incelesem karşıma pıc denilen eleman çıkmaya başladı.Baktım ki bu pıc denilen işi öğrenmeden olmayacak.Büyük  bir hevesle Orhan ALTINBAŞAK ın kitabını aldım.Okudum ve uygulamalar yaptım. Fakat bu işin mantığını hiç kavrayamadım.Kendim en basit bir proğram bile yazamadım.
Bu işi bilen arkadaşlardan ricam şu; Bu işi kavramam için nasıl metot uygulamam lazım yada elimdeki kitap bu iş için uygun mu?Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum

Kolay Gelsin
:(
TB6BKG

aster

sevgili power,
yakında bu konuda okuyucu hiç bilmiyormuş var sayılarak yazılan bir makale çıkacak ayrıca bir miktar dökümanı da bir yerlere koyup yeni başlayanlara pic konusunu irdelemek istiyoruz biraz daha sabır
ayrıca deney kartlarıyla da pekiştirmek istiyoruz
bazılarımız pici zor öğrenmiş olabilir ama siz arkadaşlarımızın kolay öğrenmesi için bizim de bir şeyler yapmamız lazım

DumrulBey

Merhaba,

Aldığın kitabı, geçen sene üniversitedeyken hocalarımız, ders anlatırken kullanıyordu. Ben de kitap hakkındaki bilgileri alıp yarı yıl tatilinde "İleri PIC 16F84 Uyugulamları-1" kitabı ile birlikte aldım. Hatta toplu alımların ucuz olduğunu görünce, üniversiteye geri döndüğümde arkadaşlar için CD-ROM'lu bir organizasyon düzenledim. Ne yazık ki kitaba, elektronik programlarının yer aldığı CD-ROM kadar ilgi gösterilmedi. Dolayısıyla sınıfın çoğu hocanın anlattıkları ile yetindi. Açıkcası 3 - 5 kişi dışında kalanların çok şey anladıklarını sanmıyorum.

Uzun lafın kısası,  öğrenme adına çok iyi bir adım atmışsın. Kitapsız olmuyor, zira haftada bir kaç saatlik derste ne anlatılabilirdi ki... Tabii anlatan birinin olması da iyi oluyor. Ne güzel ki foruma üyesin ve yakında bir kaç bölümden oluşacak anlatımlar başlayacakmış.

Başarılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

POWER

yorumlarınızdan dolayı  çok teşekkür ediyorum.Yeni yazı dizisinide sabırsızlıkla bekliyoruk.Kolay gelsin. :D
TB6BKG