bu derleyicide sorun yaratırmı?

Başlatan Hattusa, 20 Mart 2012, 09:07:50

Hattusa

s.a.
arkadaşlar ben protonda bir kod yazdım, yazdığım kodda hata yok isisde de çalışıyor. Ancak 18f4553 de bu kodu çalıştıramadım. kısmen çalışmıyor mesala butonlar işlevsiz aynı kodu 18f4520 de derliyorum hatasız çalışıyor. çalıştığım arayüz en son protable.
başlangıçta osc config ayarlarından kaynaklı olduğunu düşünmüştüm ama heryeri ile oynadım çalışmadı.
aşağıda resimlerini eklediğim kısımdan kaynaklı olabilir mi? yani o işlemciyi tam desteklemiyor olabilir mi?
bu konuda düşünceleriniz nedir? bunu nasıl aşabilirim?

üstteki resimde 18F4550 ve işlemciye ait registerlerin açıklamaları mevcut ve code exprorer kısmı renkli, alttaki ise 18f4553 ve register detayı açıklama vs yok, acaba işlemciyi mi desteklemiyor?
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>

t2

Derliyorsa destekliyor demektir. Açıklama olmaması, picin sonradan eklendiği ve help dosyasının henüz güncellenmediği anlamına gelir.  Neymiş: No information is available yaani, kullanılabilir bilgi mevcut değil.

Hattusa

ilginiz için tşk ederim ustam hatamı şimdi buldum, aslında hata derken datasheeti yeterince okuyamıyoruz, buda gavurcaya dayanıyor. ne olursan ol, hangi dil, etnik köken olursan ol ne kadar dil o kadar özgürlük ahh cehalet ahh (söz kendimedir kimse alınmasın)
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>