The source directory is read only

Başlatan cann, 22 Mart 2012, 10:14:40

cann

mcs plıs ve php yi önerilen yönergelere göre kurdum. ama olmuyor. the source directory is read only mesajını veriyor. nerede hata var, öneriler için teşekkürler

OG

"read only" ne demek? Yanlız okunabilir, yani yazılamaz, yani yazma koruması var.
Neyin yazma koruması var "source directory" yani kaynak dizinin yazma koruması var.

Yani Dosya/dizin yazma korumalı imiş, programa ait bir hata değil. Dosyanı ve bulunduğu klasor dizinini kontrol et.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

t2

OG

PBP yazacağı yerde PHP yazmış olmalı.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

gevv

Mucit23

Bunun sebebi dosyaların salt okunur olması.
Tamam Ben klasör özelliklerinden salt okunur seçeneğini kaldırıyorum fakat kaydedip çıktıktan sonra tekrar windows salt okunur yapıyor.

agora_meyhanesi42

aynı sorun bende de var daha önce kurduğumda böyle bir şey yoktu. Bütün uğraşlarım sonucunda bilgisayara virüs bulaştığı kanısına vardım. Çünkü özelliklerden dosya salt okunur özelliğini kaldırdığımda kendi kendine yine salt okunur oluyor dosya ve klasörlerin tamamı yani büyük ihtimal virüs
Yüksel Türk ! Senin için yükselmenin hududu yoktur...

cann

dosyalar salt okunur dan kaynaklanmıyor. herkes bu sorunu yaşamıyor. bendeki sorunu dosyaların sadece okunur olması çabalarıma rağmen çözülmedi. ancak fark ettim ki
c ye kurulu program, ama bas kaydettiğim belgelerim klasörü D sürücüsünde (hard disk 2 ye bölünmüş). c ye klasör açıp ona kaydettim bas ı, hex ve asm de oraya kaydoldu yani complimier çalıştı.
bu sorunla karşılaşanlar hard disklerinin bölünmüş olup olmadığını gözden geçirmeli.

Mucit23

Zaten Problem orda işte.
Windows Sistemin kurulduğu bölümde kendi dosyaları silinmesin yada değiştirilmesin diye Dosyaları salt okunur yapıyor. Bi programı Derlerken Masaüstüne Değilde, Harddiskin ikinci bölümüne kaydedip orada derlerseniz hatayı vermiyor.

cann

teşekkürler yardımlar için