8x8 dot matrix'de Satır tarama kaydırma mantığı nasıl oluyor?

Başlatan ziyaretci, 26 Mart 2012, 03:31:24

ziyaretci

kolay gelsin.

Yaklaşık 2 ay oldu CCS C öğrenmeye başlayalı lise son sınıfım okulumuzda pıc ile ilgili ders yok Ancak bir hocamız ve sizlerin sayesinde 2 ayda kendimi bayağı geliştirdim.Teşekkür ederim.

Yine 2 aydır kayan yazının mantığı kullanılacak elemanlar gereken eleman özellikleri olsun bir çok bilgi edindim.Sütun tarama mantığını anladım + kaydırma mantığı dahil 
  fakat satır tarama nin kaydırma mantığını anlayamadım elimde olan 16f877 8 bitlik pıc var ama ben 6 tane 8x8  matrix kullanacağım satır taramada kullandığım dot matrix kadar yazı göstermeyi yaklaşık 3 tane for döngüsüyle söktüm tabi başlangıç ta daha da fazlaydı sonra sonra (düşüne düşüne) yazı göstermede süper ilerleme kaydettim .

Yalan söylemeyim 2-3 saatimi ayırırsam kaydıracağım yazının başlangıçta dot matrix de görüneceği kısmını kaydırabilirim.Açıkçası söyleyeyim benim istediğim kaydıracağım yazının en baştaki bitinin 6. matrixten başlayarak kayması yani tam burasıda satır taramanın kaydırma mantığını kavrayamadığımın göstergesi .s

Biraz fazla oldu ama üşenmeyip okuduğunuz için TEŞEKKÜR EDERİM.