gsm modülle at komutlarını kullanarak sms yollanımı

Başlatan skara1214, 26 Mart 2012, 23:21:26

skara1214

En basit olarak  bir pic ile  ccs c kullanrak  gsm modül yada telefon üzerinden mesaj atmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim?Biraz araştırma yaptım  ama herşey havada kaldı.Telefonla yapmak istersem telefonun tx-rx girişini nasıl bulabilirim nasıl haberleşebilirim?Bunu en basit ve en kısa yoldan nasıl yaparım.Dil çok önemli değil bakıp modifiye edebilirim.Elinde basit bir kod olan varmı?
bu gm29 modülünden alan arkadaslar sms yollayabildilermi?O modülün içinde max232 var heralde yanlış bilmiyorsam direk pice bağlamak mümkün oldumu yoksa bir level convertor gibi birşeymi gerekti?
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

kantirici

Merhaba,
Gsm modül ile mesaj atmak bir iki satır kod nette örnekleri mevcut.Bende deneme amaçlı gm29 gsm modülden aldım fakat bir türlü çalıştırmadım modem eski olduğu için yeni sim kartları okumuyormuş herhalde.Acaba gm29 modül alıpta böyle bir sorun yaşan oldumu ??

cemilkendir

pek yeni eski simkarttan dolayı olduğunu sanmıyorum bende de var aynı modülden eğer modülünün anteni yoksa ondan dolayı sms atamamış olabilirsin çünkü anten olmadan çekmiyor .o modülü çalıştırmak için power girişlerinden bir pinine belli bir süre +5v vermen gerekiyor yada seri porttan açabiliyorsun tam hatırlamıyorum şimdi datasheetinde yazıyordu

aslan_korhan

GM29 Modül'e AT komutlarını göndermeden ilk önce

+++ATH0

gönderin, sonra diğer komutları kullanın.

@skara1214
Evet, GM29 Modülü PIC ile kontrol edebilmen için MAX232 gibi bir Level-Converter bağlaman gerekir...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

skara1214

hocam modülle alakalı birkaç soru sormuştum size özelden ama birkaç tane daha sormak istiyorum.
-Devreyi inceledim  l2596 ile giriş yapılmış acaba 12 volt yada 9 volt ile giriş yapsam sıkıntı yaşarmıyım?tam çalışma voltajı konusunda bilginiz varmı?

-Devrede gr47 nin uart3 ü  üzeriden  picin kendi donanımsal uartı değil başka pinleri üzerinden haberleşiliyor.Direk olarak uart 3 ü devreden izole edip kendim bir pic devresi yapsam ve uart3 ile haberleştirsem acaba sistemi düzgün çalıştırabilirmiyim?Çünkü eğer o devre üzerinden iş yapmak istersem gelen cevapları monitörize etmem mümkün olmayacak

-Siz bahsetmişken onuda sorayım pic kullanırken direk olarak printf("+++ATH0") demem yeterlimi yoksa
printf("+++ATHO\r\0") mı demeliyim?

-Su anki son sorumda +++ATH0\r\0" dedikten sonra txt modunu seçip mesaj ayararını yapmam gerekli avea hat kullanacağım bu mesaj ayarını nereden bulurum?
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz