pıc hakkında yardım

Başlatan lazzut, 29 Mart 2012, 10:49:33

lazzut

pıc hakkında hiçbirsey bilmiyorum bilgisayar teknik servisim var.pıc ı iyi bilen birinden yardım istiyorum yapmak istedigim soyle bluetooth veya usb üzerinden glcd üzerine yazı rakam aktarmak ama bu aktardıgım yazı kalıcı olacak ve istenildigi zmn degiştirilebilecek simdiden teşekkurler buna gercekten cok ihtiyacım var 3aydır yapılan calısmaları arastırdım ama benim istedigim sekilde bulamadım

Maxim

hoşgeldiniz
fakat yapmak istediğiniz iş usb -bluetooth -glcd gibi şeyler ortadan ileri bilgi gerektirir
hiç birşey bilmeden böyle birşeye başlamak vakit kaybı + bitirmek mucize olur
ayrıca hazır birşey bulmanız yani sizin istediğiniz şeyi bulabilmeniz tam bir şans olacaktır
malesef bunlar gerçekler

ücret karşılığı yardım almanızı tavsiye ederim

lazzut

hoşbulduk oncelikle teşekkur ediyorum cvp icin peki bu dersi nerden alabilirim istanbulda oturuyorum kücükcekmecede bana yakın bi yer varmı oneriniz

t2

Kolay gelsin hayırlı işler.
usb üzerinden glcd üzerine yazı rakam aktarma işini çok güzel yaparım. USB ve glcd üzerine ticari işlerim var.

Bu işi yapmak için ayrıca bilgisayar programı da gerekir. onu da yaparım.
ücret konusu ise projenin ne kadarlık kısmını istediğinize bağlı değişir.
Sadece 1 tane sistem yapılıp çalıştırılacak mı ? yoksa seri üretim için gerekli bilgileri de mi istiyorsunuz?

GLCD tarafında 18f2550 gibi bir usb pici olur. bilgisayardan gönderidğiniz bilgiyi alır  GLCDye yazar.  resim gönderirseniz onu çizdirir.  Eğer devre adaptörle beslenirse bilgisayar bağlantısını kesseniz dahi ekran aynen kalır.  hafıza yetiyorsa çeşitli ekranlar olur düğme ile değişir. hatta menu yapılır.  şu saatte bunu daha sonra bunu göster. denebilir

Alıntı yapılan: lazzut - 29 Mart 2012, 10:49:33
pıc hakkında hiçbirsey bilmiyorum bilgisayar teknik servisim var.pıc ı iyi bilen birinden yardım istiyorum yapmak istedigim soyle bluetooth veya usb üzerinden glcd üzerine yazı rakam aktarmak ama bu aktardıgım yazı kalıcı olacak ve istenildigi zmn degiştirilebilecek simdiden teşekkurler buna gercekten cok ihtiyacım var 3aydır yapılan calısmaları arastırdım ama benim istedigim sekilde bulamadım

sakkan

Alıntı yapılan: t2 - 29 Mart 2012, 12:30:18
GLCD tarafında 18f2550 gibi bir usb pici olur. bilgisayardan gönderidğiniz bilgiyi alır  GLCDye yazar.  resim gönderirseniz onu çizdirir.  Eğer devre adaptörle beslenirse bilgisayar bağlantısını kesseniz dahi ekran aynen kalır.  hafıza yetiyorsa çeşitli ekranlar olur düğme ile değişir. hatta menu yapılır.  şu saatte bunu daha sonra bunu göster. denebilir

Hocam bütün projeyi nerdeyse açıkladınız :) Nerdeyse programı da göndereceksiniz. Başkası sizin fikrinizi kullanıp rakip olmasın.