dtmf projesindeki zil sayma problemi

Başlatan POWER, 08 Nisan 2012, 10:50:40

POWER

hocam her zaman olduğu gibi son noktayı koydun.ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler.son anda aklıma otomatik cevaplama fonksiyonu geldi.menülere baktım bu özellik var.aktif etim olmadı.biraz daha araştırdım bu modun aktif olabilmesi için telefona kulaklık takılı olması gerekliymiş.telefon çok eski o yüzden kulaklık bulmak imkansız.bende kulaklık ve şarj için çıkış uçları var orayı araştırarak kulaklık için olan ucu buldum ve oraya 27 ohm direnç taktım kulaklık varmış gibi.şimdi telefon ilk zil sesinden sonra otomatik gelen çağrıyı kabul ediyor.yani istediğim gibi oldu.
TB6BKG

mozkan87

Bu iş için nokianın siyah beyazekranlı olan serileri biçilmiş kaftan. 3-5 liraya kulaklık alıp kabloyu kesin kulaklık çıkışını duğrudan dtmf ye girin ve mikrofon ile GND ucu arasına 1K direnç bağlayın otomatik cevaplama modunu etkinleştirin. İşlem tamamdır. Telefon modifiyesiyle falan uğraşmaya gerek yok. Ben sulama sistemi kontrolü için 3410 ile böyle bir uygulama yaptım 3 senedir sorunsuz çalışıyor. Başta bazı sorunlar yaşasamda devredeki birkaç revizyondan sonra sorunlar tamamen çözüldü.