Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

compiler yardımı (s.o.s)

Başlatan murat_alb, 12 Ağustos 2004, 02:06:54

murat_alb

Selamlar arkadaşlar. Pic ile alakalı bitirme yapmam gerekiyor. ve yapacağım proje biraz komplex. yaklaşık 4 haftadır internetten compiler indiriyorum. elimde onlarca compiler oldu. ama malesef hepsi demo. astalavista.box.sk dan filan aratmalar yaptım ama sonuç hüsran. yapmak istediğim projeyi assembler da kodlamam hamsinin kavak ağacına çıkması gibi bişey olur. Onun için bana crack'li adam gibi bi compiler lazım. elinde crackli+editorlu bir compiler paketi olan varmı veya download edebileceğim bir linkiniz mevcutmu. geçenlerde netten mikroelektronica pascal'ı indirdim. bilemiyorum siz nediyorsunuzdur ama bence çok hoş olmuş ve bana projemde acayip lazım olan usart modülünü de oldukça kolaya indirgemişler. bunun filan crack dosyasını aradım ama bulamadım. yardımlarınız için şimdiden hepinize teşekkür ediyorum. bu arada formlarda yahoo dan bazı cracklara link verilmiş o adresler açılmıyor veyahut ben açamıyorum. mümkünse başka bir serverdan link verebilirseniz sevinirim. hepinize iyi çalışmalar...
Dünya her sabah yeniden kurulur. O dünyada yanlızca çevresindekilere yardım edenler yaşar, bencil ve cimriler ise ömür doldurur...

murat_alb

selamlar mmengi. linkler için çok teşekkürler. tüm partları download ettim sağol. fakat programı kırma sırasında bir problem peydah oluyor.ve program kırılıyor. neci dir bu bilgin varmı. 2 bilgisayarım da da denedim. ikisin de de aynı problemi gördüm. birisinde win98 diğerinde winxp var. problem kodları compile etmeye çalıştığımda çıkıyor. yardımların için teşekkürler... iyi çalışmalar...

GÖRÜLEN PROBLEM

Initiating Virtual Machine Please Wait ' diyorken zonk diye bi hata mesajı.

ACCESS VIOLATION AT ADDRESS 00411765 IN MODULE 'PROTON_PL.EXE'. READ OF ADDRESS 00000000
Dünya her sabah yeniden kurulur. O dünyada yanlızca çevresindekilere yardım edenler yaşar, bencil ve cimriler ise ömür doldurur...

mmengi

böyle bir hata ile karşılaşmadım ben 6 aydan fazladır bu programı ve eski sürümlerini kullanıyorum.Sanırım sorun işletim sisteminden kaynaklanıyor olabilir yada başka bir programla çakışmış olabilir hiç bir fikrim yok.Bu adresten çekerek sorun yaşayan başka arkadaşlar varsa fikirlerini almak isterim.

DumrulBey

Merhaba,

Öncelikle aramıza yeni katılan arkadaşımıza ufak bir mesaj:
Hoş geldin "murat_alb"  ;)

Arkadaşım gönderdiğin e-postaya cevap vermiş ve neticeye göre yanıt beklemiştim. Herhalde eline ulaşamamış olacak. Neyse hatırladığım kadarıyla C ile de programlama yapabileceğinden bahsetmiştin. Bir kaç gün önce, aşağıda adresini verdiğim başlıkta CCS PIC C'nin sondan bir önceki sürümü (şimdiki 3.207) verilmişti. Başlıkta bahsettiğim şekilde Yahoo'ya gir ve dosyayı çek. İçinde lisans dosyaları var. Muhtemelen sorunsuz çalışacaktır.

https://www.picproje.org/index.php/topic,3870

Eğer seçtiğin mikrodenetleyici destekliyorsa USART donanım kullanabilirsin. RS232 I/O komutları kolay kullanımlı ve işini görecek niteliktedir. C denilince korkup bir adım geri gitme. Öğrenmesi C++ kadar zor değil aksine çok kolay, hemen kanın ısınacaktır. Bende yeni başladım ve bir hafta içinde öğrendim diyebilirim. Yine de seçim senin; kendine kolay olanı seç. Hangisini seçersen seç bu forumda konusunun uzmanı mutlaka bir kişi bulacaksın.

Başarılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

murat_alb

selamlar mmengi. bilemiyorum iki farklı bilgisayarda ve iki farklı işletim sisteminde bu programı denedim ve her ikisinin de configürasyonu tamamen farklı ama dediğin doğru başka da bi ihtimal yok gibi gözüküyor. en iyisi makinelerden birisine bi format kayıyım bi daha bakıyım. yardımların için teşekkürler.

murat_alb

selamlar dumrulbey
malesef mailini almadım. linkler için teşekkürler su anda indiriyorum dosyaları. şu proje ile biraz uğraşıyım kolaylayım da mikroelektronica pascal ı kırmaya çalışcam. eğer başarabilirsem veririm linkleri burada. nereden buldum bilmiyorum ama pcwh 3.187 yi buldum. odukça güzel bi editörü var. gerçi c++ biliyorum çatpat ama umarım bende senin kadar kolay öğrenebilirim. yardımların için çok teşekkürler.