Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

gsm arama modulu (yardım)

Başlatan ertug, 13 Ağustos 2004, 16:13:36

ertug

pic ile gsm arama modulu yapilabilirmi.kendi evime guvenlik sistemi kuracagim.sabotaj oldugunda gsm uzerinden bana haber vermesini istiyorum.
vaktinizi ayirirsaniz memnun olurum

ground

dostum bu 2. konun oldu her konuya 3er başlık açmayalım lütfen....... :!:  :!:  :!:

not:mesajların gözüküyor..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

DumrulBey

Alıntı yapılan: "ertug"pic ile gsm arama modulu yapilabilirmi.kendi evime guvenlik sistemi kuracagim.sabotaj oldugunda gsm uzerinden bana haber vermesini istiyorum.
vaktinizi ayirirsaniz memnun olurum
Bu iş için bir cep telefonu mu kullanacaksın, yoksa GSM modül alabilir misin? Eğer telefon olayları ise Fikret (fsan) sana yardımcı olacaktır. Gerçi yurtdışından yaklaşık 100$'lık bir GSM modül getirtsen çok daha iyi şeyler yapılır. Evet bu iş mümkündür, GSM modüller küçük metal bir kutuda ve AT komutları ile haberleşirler. Bu modülleri basit bir PIC ile denetlemek çok kolaydır.

Başarılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

ertug

merhaba daha once bahsettiğiniz at komutlarını buldum fakat donanım olarak nasıl bır duzenek kurmam gerekiyor.şema yada benzeri dokumanlar elinizde varmı
.iyi calişmalar