18f67k22 K serisini pickit 2 ile programlamak ?

Başlatan bolubeyi, 27 Nisan 2012, 14:12:57

f15eagle

Sayın Frederic kullandığınız hex'i paylaşabilir misiniz? Ben biraz bakmıştım siteden ama güncelleme adı altında hex dosyasına ulaşamadım

Maxim

frederic

Pickit2 yi pc ye bağlayıp,  tools-downloand pickit2 operating system tıkladıktan sonra karşınıza gelen penceredeki hexi seçin ve bekleyin,hex otomatik olarak güncellenecektir.

f15eagle

Maalesef sayın frederic hala görmüyor  :(  Bahsettiğiniz şekilde hex i atarak güncelleme yaptım. Versiyonlar sayın maxim'in gösterdiği ile aynı.
Acaba siz faklı bir sürüm kullanıyor olabilir misiniz?

Birde sitedeki PK2CMD v1.20 adlı günceleme klasörünü indirip denedim, dspic ve pic24 ile ilgili update yapılmışsa bu da geçmiştir belki diye versiyonlar daha eski oldu ve 18f_k_ serisine herhangi bir eklenme olmadı

frederic

Ben 18f45k22 ile yaşamıştım bu sorunu ve sizin ile aynı versiyonu kullanıyorum,güncelleme yaptıktan sonra hala görmemişti pici ve bende hexi değiştirince görmeye başladı,bu yüzden sizede tavsiye ettim.Umarım donanımsal bir sorun değildir bu,eğer öyleyse çok sinirleniyor insan.

f15eagle

18f45k22 desteklenenler arasında gözüküyor, en son güncellemede eklediler herhalde ama 67k22 yok maalesef, Microchipin Türkiye temsilcilerinden birine mail attım, desteklenmiyor dediler.
18F46K22'den sonrasına pickit2 desteği yokmuş, güncelleme çıkarırlarsa bakalım belki düzelir